Po skandalu związanym z hazardem skórkami do CS: GO jaki wybuchł kilka miesięcy temu, Komisja ds. Hazardu Stanu Washington, nakazała Valve podjęcie działań przeciwko stronom hazardowym używającym skórek do Counter Strike: Global Offensive.

Wielka draka wokół hazardu skórkami do CS: GO

Okazuje się, że Komisja ds. Hazardu zajmuje się hazardem z wykorzystaniem skórkek do broni już od lutego, kiedy to ruszyło śledztwo w celu „dowiedzenia się o działalności Valve związanej ze „skórkami” i ustalenia, czy będą potrzebne jakiekolwiek inne działania”. W komunikacie komisji napisano, że skórki te są rzeczywiście używane do „nielegalnych aktywności hazardowych” z wykorzystaniem portalu Steam. Zgodnie z wyliczeniami podanymi przez komisję, przychód z tej działalności tylko dla jednego z portali – CSGOLotto, wyniósł ponad miliard dolarów!

W związku z tym Komisja ds. Hazardu Stanu Washington nakazała Valve aby firma ta uniemożliwiła używanie „skórek” w celach hazardowych poprzez portal Steam i „podjęła wszelkie konieczne działania, aby powstrzymać inne strony do używania tychże „skórek” w aktywności hazardowej”.

Valve ma czas do 14 października aby wyjaśnić, czy przestrzega praw stanu Washington związanych z hazardem, a jeśli tak się nie stanie, to spółka ta może spodziewać się powództwa karnego.

Jeszcze w lipcu, po wybuchu afery związanej z ustawianymi zakładami na stronach należących do znanych Youtuberów, Valve opublikowało komunikat iż hazard z wykorzystaniem API Steam jest niedozwolony i wysłało nakazy zaprzestania operacji hazardowych do stron wykorzystujących skórki do CS:GO.

Valve rozpoczyna walkę z hazardem skórkami do CS:GO

No cóż, można powiedzieć, ze to pewnego rodzaju małe zwycięstwo graczy, gdyż Valve zostało obecnie poniekąd zmuszone do wprowadzenia zmian w swoim systemie API, tak aby dane Steam nie mogły być wykorzystywane w celach hazardowych.

To niech teraz Komisje Hazardowe zabiorą się za wszelkiego rodzaju lockboxy.