Jestem przekonana, że fani serii Wiedźmin doskonale zdają sobie sprawę z tego, iż CD projekt Red pracuje nad kolejnym projektem – Cyberpunk 2077.

Oprócz tego gdzieś tam w kuluarach mówi się o tym, że studio to rozpoczęło prace nad kolejną, jeszcze nie ujawnioną grą.

No cóż, wygląda na to, że któraś z kolejnych gier CD Projekt Red może mieć coś wspólnego z MMO i obstawiam, że może chodzić tutaj właśnie o Cyberpunk 2077. Dlaczego tak myślę? Otóż studio to złożyło kilka interesujących wniosków o dofinansowanie projektów związanych z grami. W jednym z wniosków jest mowa o wielkim, żyjącym mieście, podczas gdy w innym możemy przeczytać o trybie wieloosobowym i wyszukiwaniu przeciwników.

Zresztą sami przeczytajcie:

  • Projekt I – prośba o dofinansowanie w wysokości 9 935 394,75  PLN na
City Creationkompleksowa technologia służąca do kreacji „żywego”, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, która bazuje na zasadach, sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem.
  • Projekt II – prośba o dofinansowanie w wysokości 6 452 510,88  PLN na
Animation Excellence – kompleksowa technologia umożliwiająca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.
  • Projekt III – prośba o dofinansowanie w wysokości 6 677 368,30 PLN na
Seamless Multiplayer – kompleksowa technologia umożliwiająca tworzenie unikalnej rozgrywki dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją, replikację obiektów oraz wsparcie różnorodnych trybów rozgrywki razem z unikalnym zestawem dedykowanych narzędzi.
  • Projekt IV – prośba o dofinansowanie w wysokości 4 869 327,62  PLN na
Cinematic Feel – kompleksowa technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem, uwzględniająca również innowacyjne rozwiązania procesowe i unikalny zestaw dedykowanych narzędzi.
CD Projket Red pracuje nad Cyberpunk 2077 od 2012 roku i tak naprawdę od jakiegoś już czasu nie usłyszeliśmy żadnych nowych informacji na temat tego tytułu. Jedyne co wiemy, to to iż akcja tej gry osadzona ma zostać w futurystycznym mieście, które to ma być o wiele większe niż świat znany graczom Wiedźmina. Właśnie dlatego wydaje mi się, że opisy tych projektów mogą świadczyć o tym, że Cyberpunk 2077 może być czymś w rodzaju sieciowej gry wieloosobowej.
Może będzie to coś w tylu The Division, gdzie część rozgrywki jest dostępna dla graczy solo, ale są także elementy wieloosobowe? Jest też wielce prawdopodobne, że projekty te związane są kolejną grą tego studia.
Co o tym sądzicie? Chcielibyście aby CD Projekt Red stworzył grę MMO?