Jestem pełna zachwytu nad tempem prac przy Gloria Victis. Od momentu premiery na Steam ekipa Black Eye Games każdego tygodnia wprowadza do gry poprawki i nowości.

Ostatnie dwa tygodnie wprowadziły do gry ulepszonych strażników NPC,  nową lokację na południe od Mereley oraz nowy system rankingowy – Glory.

20161125-gv-postac-1

Nowe wersje strażników NPC, którzy chronią lokacje znajdujące sie pod kontrola graczy, maja sprawić, że przechwytywanie i utrzymywanie lokacji bliżej głównego miasta danej frakcji będzie łatwiejsze. Z drugiej strony im dalej oddalona lokacja od głównego miasta, tym trudniejsze jej kontrolowanie.

Dodatkowo do gry wprowadzono nową przybrzeżną lokację na południe od Mereley – wioskę rybacką z obozem rozbitków znajdującym się w jej pobliżu. Wraz z nią dodano wiele dynamicznych wydarzeń. Dzięki tej zmianie startowa lokacja Ismirów została ukończona i nowi gracze mogą z łatwością nauczyc sie mechaniki gry podczas odkrywania przepięknego świata Gloria Victis.

W niedługim czasie podobne zmiany trafia także w okolice Dunfen.

Oto jak wyglądać będą nowe animacje postaci w Gloria Victis

Oprócz tego przerobiono zawartość skrzyń rozrzuconych po świecie, a co za tym idzie ich przeszukiwanie sianie się bardziej opłacalne i znaleziona w nich zawartość będzie bardziej pasująca do lokacji.

W Gloria Victis pojawiły się także podstawy systemu rankingowego – Glory. Umożliwia on rywalizowanie w złożonych rankingach, zliczających niemalże każde podjęte działanie w świecie Glorii Victis. Docelowo system ten obejmować będzie także gildie, a zdobywanie coraz wyższej pozycji rankingowej będzie nagradzane licznymi cennymi nagrodami oraz personalnymi tytułami.

W niedługim czasie do gry trafić ma także nowy model postaci wraz z nowym systemem tworzenia postaci, który pozwoli na wybranie archetypu poprzez odpowiedzi na kilka pytań.

20161125-gv-postac-2

Wiem – pewnie się powtarzam, ale z utęsknieniem czekam na postacie żeńskie.

Pełną listę zmian, jakie pojawiły się w ostatnim czasie w Gloria Victis znajdziecie na stronie głównej gry, a jeśli jeszcze nie macie tej gry w swojej bibliotece, to jeszcze dzisiaj możecie ją zakupić na Steam w obniżonej cenie.