Jako, że powoli zbliżamy się do końca grudnia 2016 roku, to chyba wszyscy zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że zapowiadana na jesień premiera Dark and Light została opóźniona.

Nie jest więc chyba niespodzianką, że twórca gry – studio Snail Games, ogłosił wczoraj wieczorem, że premiera tej gry na Steam Early Access przełożona została na 2017 rok. O ile nie podano dokładnie kiedy wystartuje ten Wczesny Dostęp, to poinformowano, że premiera gotowej gry zaplanowana została na IV kwartał 2017. Oznacza to, że we wczesna wersje gry najprawdopodobniej zagramy już na początku 2017 roku.

Snail Games jest skoncentrowane na dopracowywaniu Dark and Light oraz optymalizowaniu tego posiadającego niesamowitą rozgrywkę tytułu, kiedy w końcu wystartuje w Early Access.

Większość materiałów na wersje Early Access jest już finalizowana, a gracze będą mogli odkrywać świat Dark and Light bez żadnych ograniczeń. Wczesny Dostęp w Dark and Light będzie autentyczną reprezentacją gry w ostatecznej formie, ale co 1-2 miesiące będziemy wprowadzać aktualizacje mające na celu usprawnić, udoskonalić i powiększyć grę w stosunku do tego co jest teraz.

Oprócz nowej daty premiery, Snail Games uruchomił także oficjalną stronę internetową gry, jak i stronę na Steam, gdzie gracze będą mogli na bieżąco śledzić postęp prac nad Dark and Light.

Po raz pierwszy zaprezentowano także krótki zwiastun przedstawiający rozgrywkę.

Mityczne stworzenia Dark and Light

Przypomnijmy, że Dark and Light to wciągający świat fanstasy, który będzie wypełniony magią, potworami i tajemnicami. W świecie tym gracze będą mieli zadanie przetrwać oraz rozwijać się dzięki nauce rzemiosła, eksploracji oraz zdobywaniu ponad 100 umiejętności, wliczając w to te magiczne.