Na dwa dni przed świętami, ekipa Black Eye Games zdecydowała się wprowadzić największą aktualizację w dziejach Gloria Victis. Devsi chyba lubią ryzyko, ale trzeba powiedzieć, że wszystko poszło sprawnie.

Do gry dodano nie tylko nowe modele grywalnych postaci, które są wielokrotnie bardziej szczegółowe od dotychczas istniejących, ale i przeprojektowano kilka lokacji oraz dodano specjalny świąteczny event.

Nowe modele postaci oznaczają wprowadzenie do gry archetypów początkowych, które pomogą graczom łatwiej odnaleźć się w świecie Gloria Victis. Oprócz tego przeprojektowano interfejs tworzenia postaci, dodano tatuaże oraz malowanie twarzy.

W niedługim czasie do gry dodany zostanie edytor dla istniejących postaci, który pozwoli graczom zmienić wygląd oraz – w przyszłości, płeć postaci.

20161222-gv-model

Oprócz tego ekipa Black Eye Games przeprojektowała trzy miasta (Leaktown, Twinfall oraz Scarsdale), znacznie zwiększając ich walory obronne. Poza tym przeprojektowano farmy i kopalnie oraz w zmienionych lokacjach wprowadzono nowe obiekty do rozbudowy: budynek główny oraz warsztaty rzemieślnicze. Aktualizacja ta także wprowadziła wymóg ulepszenie budynku głównego przed ulepszeniem innych..

Podobnie jak w innych grach, także i do Gloria Victis zawitały świąteczne eventy, które gracze mogą znaleźć w Dunfen, mereley oraz Klasztorze Bractwa Gniewu. Do gry dodano także świąteczny nastrój, w tym ozdobione choinki, które zmieniają barwę w zależności od tego, która frakcja jest w posiadaniu danej lokacji.

A nad czym pracuje ekipa Black Eye Games? W pierwszej kolejności nad animacjami dla nowych modeli postaci oraz kontrolerem i usprawnieniem synchronizacji. Kiedy prace nad męską postacią zostaną zakończone, graficy rozpoczną prace nad wprowadzeniem żeńskiego modelu postaci. W niedługim czasie, na południe od Dunfen dodanych zostanie także dziesiątki zadań dla nowych graczy. Nie zapomnijmy także i o pracach związanych z optymalizacją gry.

Trzeba powiedzieć, że 2016 był dobrym rokiem dla Black Eye Games. Od momentu premiery Gloria Victis na Steam Early Access wydanych zostało ponad trzydzieści aktualizacji. Ponadto studio to w końcu otworzyło biuro, zatrudniło kolejnych członków zespołu i rozpoczęło prace z jednym z najlepszych animatorów w branży.

Nowe animacje w Gloria Victis

Jeśli jeszcze nie posiadacie tej polskiej produkcji, to teraz jest dobry moment aby ją zakupić. Jeszcze przez kolejnych kilka dni cena na Steam Early Access obniżona jest o 33%.