Jutro rano na Steam Early Access zadebiutuje kolejny survivalConan Exiles, i ku zaskoczeniu wielu graczy, będzie to chyba pierwszy tytuł we Wczesnym Dostępie wykorzystujący kontrowersyjny system Denuvo.

Community Manager studia Funcom – Jens Erik Vaaler, ujawnił na Reddit kilka dodatkowych informacji dotyczących tej produkcji.

Zacznijmy od tego, że studio to zdecydowało się wykorzystać dwa popularne w ostatnim czasie zabezpieczenia: Denuvo oraz BattlEye do walki z oszustami.

Conan Exiles zadebiutuje na team Early Access z ochroną Denuvo, która ma chronić przed piratami, oraz BattlEye jako środek do walki z oszustami.

Wykorzystujemy uznane standardy aby walczyć z piractwem i oszustami w Conan Exiles. Powód tego jest prosty: chcemy ochronić nasz czas i wysiłek, który włożyliśmy w stworzenie tej gry.

Oprócz tego ekipa studia Funcom pracuje nad usunięciem błędów z połączeniem sieciowym, jakie to pojawiły się na piątkowym streamie, oraz dopracowuje sztuczną inteligencję i system walki. Wspomniano także o fatalities, czyli brutalnych animacjach kończących walkę, które w przeciwieństwie do MMORPG Age of Conan, nie będą z góry narzucone graczom, ale będzie można je aktywować.

Świat pełen tajemnic w Conan Exiles

Dodatkowo Jens poinformował graczy, że rozbryzgi krwi zostały zmniejszone, trwają prace nad systemem farbowania ubiorów, a machiny oblężnicze dodane zostaną do gry w późniejszym czasie.

No to co – czekamy na opinie pierwszych graczy, czy kupujemy w ciemno? 😉