Otwarty świat Dark and Light będzie miejsce, gdzie gracze na swej drodze napotkają ponad 40 różnych stworzeń, a wiele z nich posiadać będzie magiczną energię związaną z żywiołami.

Stworzenia te będzie można oswoić i użyć jako wierzchowców, które mogą być wykorzystywane w walce lub też służyć do zwiedzania świata. Ale to nie wszystko, bo okazuje się, że będą one także doskonałym źródłem magii związanej z żywiołami, którą wykorzystywać się będzie w innych celach.

Oswojenie napotkanego stworzenia wymagać będzie umiejętności, odpowiednich zasobów oraz sporo czasu. Gracze będą potrzebować harpunów i dobrego cela aby złapać upatrzone przez nich stworzenie, które z pewnością będzie zażarcie walczyć by się oswobodzić. W momencie gdy stworzenie zmęczy się walką, gracze będą musieli zacząć je karmić ich ulubionym pożywienie, co je uspokoi i, wraz z upływem czasu, oswoi. W oswojeniu niektórych większych stworzeń, takie jak smoki czy wywerny, z pewnością potrzebna będzie pomóc innych graczy.

Jednak nie wszystkie stworzenia będzie można oswoić w ten sposób – część z nich wymagać będzie innego podejścia.

Nie wszystkie stworzenia będzie warto oswajać, na część z nich z pewnością gracze będą polować, a to ze względu na cząstki magii, jakie będzie można z nich zdobyć. Magia żywiołów będzie niezbędnym elementem przetrwania w Dark and Light.

O systemie pogodowym w Dark and Light

Stworzenia, które będzie można spotkać na ośnieżonych obszarach, posiadać będą w sobie cząstki magii lodu, która ma wiele zastosowań, wliczając w to możliwość zachowania świeżości pożywienia. Magia z istot związanych z ogniem służyć może do produkcji zaawansowanej broni oraz zabezpieczy przed zimnem.

20170120-DnL-oswajanie-1

Gracze, którzy polować będą na magiczne stworzenia, zyskają wiedzę o magicznych umiejętnościach, które z pewnością pomogą im w ich podróży. Jakby nie patrzeć, to Dark and Light jest survivalem w klimacie fantasy, w którym gracze będą musieli walczyć o przetrwanie i rozwijać swoja postać używając do tego rzemiosła oraz potężnej magii.

Zapowiada się nieźle – prawda?

20170120-DnL-oswajanie-2