W wywiadzie udzielonym portalowi MMORPG.com, przedstawiciel firmy Kakao Games EU – wydawcy Black Desert Online w Europie, podsumowała rok 2016 oraz zdradziła plany na najbliższe miesiące.

Zgodnie ze słowami ekipy Black Desert Online, tytuł ten okazał się zdumiewającym sukcesem, a to wszystko dzięki wspierającej ich społeczności tej gry. W ciągu ostatnich kilku miesięcy, wydawca gry znacznie zwiększył ilość osób pracujących nad ta grą, wliczając w to obsługę klienta i wsparcie techniczne. Ponadto zatrudniono w Amserdamie dedykowany zespół, który pracuje lokalizacją tej gry oraz jej poprawą.

BLack-Desert-Ninja

Na 25 stycznia zapowiedziano premierę rozszerzenia Magoria, które doda olbrzymi ocean i nowe terytoria, a także nowe questy i funkcje, takie jak chociażby bitwy morskie, polowanie na morskie potwory oraz handel morski. Gracze zwiedzić będą nowy port Ratt, który jest łącznikiem pomiędzy Królestwem Haso i będzie ważnym punktem handlowym. Oprócz tego Magoria doda podwodne krajobrazy wypełnione fauną i florą wraz z ukrytymi skarbami. A do tego ulepszone umiejętności, nowe ryby do złapania, składniki do zebrania i przepisy do przygotowania.

20170111-BDO-Magoria-7

Niedługo też gracze Black Desert Online przywitają kolejna klasę – Dark Knight, która łączy w sobie walkę dwuręcznym mieczem z szybkimi atakami magicznymi. Trwają przygotowania także do wprowadzenie regionu Kamasylvia, który zabierze graczy na obszary zamieszkane przez elfy.

20161208_bdo-dark-knight-2

W marcu, Black Desert Online obchodzić będzie pierwszą rocznicę od premiery i z tej okazji zaplanowano specjalne wydarzenia – niestety nie ujawniono jeszcze jakie.

To kto z Was jeszcze gra w ten tytuł? Jestem ciekawa, czy według Was gra stała się ciekawsza, czy też może nic się nie zmieniło?