Ekipa DayBreak Games Company zrobiła sobie dość długa przerwę świąteczną, a to pewnie po to by nabrać sił przed tym co ich czeka – zarówno w niedalekiej, jak i tej dalszej przyszłości.

Zacznijmy od tego jakie ekipa H1Z1: Just Survive ma obecnie priorytety, jeśli chodzi o poprawę rozgrywki.

Pakiety kosmetyczne do H1Z1: Just Survive

Najważniejszy z nich to z pewnością naprawienie exploitów oraz wielu błędów, które pojawiły się po ostatniej aktualizacji. Plan jest taki, aby przez kolejne dni zająć się właśnie tymi rzeczami, tak aby gracze w końcu byli zadowoleni i odczuli różnicę. Na liście tej znajdują się takie rzeczy jak:

  • exploity i hacki;
  • niskie fps na niektórych serwerach;
  • emotki;
  • problemy z koktajlem Molotowa;
  • nie pojawiające się nawożone uprawy;
  • zmiany związane z walka wręcz;
  • problemy z BBQ;
  • problemy z łukiem;
  • teleport do i z bazy podczas logowanie i wylogowywania;
  • pojazdy znikające z baz.

g29

Równie frustrujący dla graczy jest obecnie bardzo często pojawiający się błąd G29, który pojawia się od dłuższego czasu, ale w ostatnim miesiącu występuje nad wyraz często. Błąd ten jest generowany gdy gra nie rozpoznaje i nie odbiera uprawnień Steam dla konkretnej sesji, zarówno w Just Survive, jak i w King of the Kill. Przyczynami tego błędu mogą być problemy z serwisem Steam, bardzo dużo logujących się graczy oraz próba uruchomianie gry bezpośrednio przez launcher, a nie przez Steam. W wielu przypadkach problem ten rozwiązuje się samoistnie po jakimś czasie, ale jest to bardzo stresujące zjawisko szczególnie dla nowych graczy, więc ono także jest jednym z priorytetów studia.

Kolejnym ważnym tematem jest balans łupów, czyli rzeczy, broni i amunicji pojawiający się w świecie. Ekipa DayBreak Games myśli o wprowadzeniu serwerów z regułami dotyczącymi łupów: wysoka ilość oraz niska. Oczywiście zanim powstaną takie serwery podjętych musi zostać kilka ważnych decyzji, jak chociażby jaka ilość pojawiających się w świecie łupów uważana jest przez graczy za wysoką, czy też na których serwerach wprowadzić ograniczenia.

20161216-h1z1-js-test-17

A co nowego i jakich zmian doczekają się gracze H1Z1: Just Survive w 2017 roku?

Zgodnie ze słowami producenta gry, nie chce on robić podobnych błędów, jakie uczynione zostały wcześniej i składać obietnice, a potem się z nich nie wywiązywać. Wraz z upływem czasu pewne rzeczy mogą ulec zmianie, podobnie jak i zmienić się mogą priorytety ekipy.

Zmiany w systemie budowy baz zostały zapowiedziane już kilka tygodni temu, ale to nie koniec. Przez ostatnie trzy miesiące ekipa H1Z1: Just Survive pracowała nad bardziej kompleksowymi zmianami i zostaną one ujawnione w przeciągu najbliższych kilku tygodni. Do tego czasu musimy uzbroić sie w cierpliwość.

Oto jak wyglądać będzie nowy system budowania baz w H1Z1: Just Survive

To co – ktoś z Was chce pospekulować, jakie zmiany mogą zostać zapowiedziane  przez devsów?

Pamiętajcie, że każdy komentarz jest mile widziany! 😀

P.S. Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?