Czy możecie sobie wyobrazić, że od premiery Star Trek Online minęło już 7 lat? Prawdę powiedziawszy, to jestem nieco zaskoczona tym faktem, bo nie sądziłam, że gra ta przeżyje aż tak długo…

Początki były straszne i lepiej o nich zapomnieć. Było tak źle, że w dwa lata później zdecydowano się przejść na system F2P i chyba ten ruch uchronił tą grę przed klęską. Ostatni rok, to olbrzymie zmiany w kilku ważnych systemach, takich jak umiejętności kapitanów, czy też rzemiosło. Do gry dodano także kilka nowych funkcji. jak chociażby admiralicję (ciągle mi brakuje statków!), czy też specjalizacje (nadal nie wiem w jaki sposób można to wybrać dla boffa).

Zgodnie z zapowiedzią ekipy Star Trek Online, rok 2017 ma być jeszcze lepszy i do gry dodanych zostanie mnóstwo nowych rzeczy.

I rzeczywiście chyba tak będzie, bo wczoraj nie tylko rozpoczęto świętowanie rocznicy premiery tej gry, które to ma potrwać cały miesiąc, ale dodano także Sezon 12, a wraz z nim z grze pojawili się Tzenkethi.

Sezon 12 – Reckoning, wprowadził nowy epizod „Of Signs and Portents”, za ukończenie którego można zdobyć bardzo atrakcyjne nagrody. Tak naprawdę, to cztery różne nagrody, a więc jeśli chce się otrzymać cały zestaw, to trzeba będzie ukończyć go kilkukrotnie. Na każdej postaci.

Oprócz tego dodano dwie nowe kolejki grupowe, reputację Lukari, nową szkołę rzemiosła pozwalającą tworzyć Kit i moduły oraz znacznie powiększono kwadrant Alpha, dodając do niego battlezone z Tzenkethi. Jest co robić…

Przyznam się, że wczoraj wybrałam się do Gravity Kills i nie było za wesoło. Okazuje się, że ta czarna dziura – czy cokolwiek to jest, stale przyciąga i trzeba uważać na to jak blisko jej się znajduje. Mimo, że robiłam ta kolejkę na najsłabszym poziomie, to i tak było ciężko.

2017-01-26-STO-Gravity

Jeśli jednak myślicie, że gracze Star Trek Online skupiają się w tej chwili na Sezonie 12 i dodanych nowościach, to jesteście w błędzie. W tej chwili liczą się chyba tylko i wyłącznie cząsteczki Omega.

Cząsteczki te pojawiły się w grze wraz z eventem rocznicowym i gracze zbierają je ze względu na to, że można nich wytworzyć Tech Upgrade i to najwyższego poziomu, czyli przedmiot potrzebny do ulepszania sprzętu. W przypadku Tech Upgrade z cząsteczek Omega – nie jestem tego pewna, ale tak mi się wydaje, że do ulepszania sprzętu nie potrzeba dilithium i właśnie dlatego są one aż tak bardzo pożądane przez graczy. Oprócz cząsteczek Omega, za zrobienie kilkunastu dziennych misji będzie można otrzymać statek kosmiczny Lukari Ho’kuun Science, więc stawka jak widać nagrody są dość wartościowe.

Warto też wspomnieć o tym, iż przez kolejne kilka dni Cryptic rozdawać będzie za darmo niektóre przedmioty, które normalnie można kupić za Zeny. Do tej pory gracze mogli odebrać stroje, sloty na statki oraz Tribble.

20150131_STO_omega

No to ile cząsteczek Omega już zebraliście?