Mimo, że Escape from Tarkov nie jest jeszcze ogólnie dostępny – no chyba, że ktoś zakupi horrendalnie drogi pakiet fundatora, to już teraz obecni się w nim gracze, którzy uwielbiają oszukiwać i psuć zabawę innym.

Z tego też powodu studio BattleState Games, twórcy tej gry, przeprowadzili kilkanaście dni temu pierwszą czystkę wśród uczestników Alpha testów i wszyscy ci, którzy przyłapani zostali na oszustwie, utracili dostęp do swoich kont. Zgodnie ze słowami devsów, wyznają oni zasadę „zero tolerancji” i była to dopiero pierwsza fala banów, a trzeba pamiętać o tym, że na tym etapie gry, nie dodany został jeszcze system anti-cheat.

A z tych pozytywniejszych informacji przekazanych przez twórców Escape from Tarkov,  to nadchodzące powiększenie grywalnej powierzchni dostępnej na mapie Terminal Celny (Customs). W najbliższym czasie dodany zostanie nowy most pozwalający na przekroczenie rzeki oraz otworzone zostaną wnętrza niektórych budynków. Dodatkowo devsi mają w planach dodać także ukryte przejścia, nowe miejsca gdzie znaleźć będzie można drogocenne łupy oraz miejsca odradzania dla graczy.

Mnóstwo zdjęć i opisów lokacji w Escape from Tarkov

Escape from Tarkov to strzelanka, survival i RPG w jednym. Gra znajduje się obecnie w fazie rozszerzonych Alpha testów, w trakcie których jest ciągle ulepszana i dodawane są nowe funkcje. Z załączonych poniżej zdjęć widać już teraz, że gra ta będzie mieć wspaniale wyglądającą grafikę i bardzo różnorodne mapy.