No to przyznać się – kto z Was słyszał o The Secret World, a ilu z Was grało w ten naprawdę kapitalny tytuł?

I tutaj sama muszę uderzyć się w pierś, bo grę mam na bieżąco aktualizowaną, mam dostęp do podstawki i pierwszych ośmiu rozszerzeń, ale jakoś nie mogę się zebrać by kontynuować moje przygody. Chyba czas to zmienić…

The Secret World Online jest naprawdę kapitalnym MMORPG, którego akcja usytuowana została we współczesnym świecie zagrożonym nadprzyrodzonymi zjawiskami. Brak klas, olbrzymi tajemniczy świat, ohydne bestie i liczne zagadki do rozwiązania. I to jakie zagadki! Ta gra oferuje arcy-ciekawe misje śledcze, jakich nie znajdźcie w żadnej innej grze i jak dla mnie, każdy twórca gier chcący wprowadzić jakiekolwiek misje do swoich produkcji, powinien pograć w The Secret World, aby zobaczyć jak to się robi.

 

Niestety, mimo premiery w 2012 roku i olbrzymiej ilości pozytywnych opinii, gra ta nie przyciągnęła aż tylu graczy ilu się spodziewano. Być może problemem był słaby marketing. A może miał na to wpływ dość toporny system walki i słabe doświadczenia dla rozpoczynających swoją przygodę graczy. Tak czy siak, po sukcesie Conan Exiles, studio Funcom zdecydowało się zmienić taktykę i spróbować jaszcze raz przyciągnąć większą ilość graczy.

W opublikowanym wczoraj raporcie dla inwestorów, studio Funcom ujawniło, że planuje ponowna premierę The Secret World, która to zapowiedziana została na I połowę tego roku. Gra powinna zachęcić więcej graczy gdyż zmieniono samouczek, znacznie ulepszono system walki, dodane zostaną dzienne nagrody za logowania, a także zmieniony zostanie model biznesowy, tak aby gracze mogli uzyskać dostęp do rozszerzeń za darmo.

Jeśli chcielibyście już dzisiaj spróbować tego MMORPG, to możecie, bo od kilku miesięcy dostępny jest 10-dniowy trial.

I co myślicie o tym pomyśle? Czy ponowna premiera The Secret World rzeczywiście przyciągnie więcej graczy?