Chciałoby się krzyknąć: „STO lat Black Desert Online!„, ale nie wiem czy mi wypada, bo patrząc na najnowszą grafikę opublikowaną przez Kakao Games EU, tylko utwierdzam się w przekonaniu, że to najbardziej grindoholiczna (tak – wymyśliłam słówko!) gra na świecie.

To koreańskie MMORPG, co do którego jeszcze parę lat temu miałam wielkie nadzieje, obchodzi dzisiaj urodzinki – dokładnie rok temu wielu fanów doczekało się w końcu premiery na Zachodzie. Już dwa dni temu ekipa Kakao Games EU rozpoczęła rocznicowe świętowanie wprowadzając nową klasę, uruchamiając wiele specjalnych wydarzeń oraz rozdając kilka prezentów, w tym kupon na 20% zniżki na zakupy w Pearl Shop!

Dzisiaj natomiast opublikowano olbrzymią infografikę, na której zaprezentowano wiele interesujących statystyk. Najciekawsze z nich to:

  • Więcej graczy jest na serwerach NA, ale za ro gracze z Europy mają więcej postaci na poziomach 56+
  • Najpopularniejszą klasą jest Czarodziejka, a – przynajmniej na razie, najmniej popularną jest Dark Knight, który znalazł się na ostatnim miejscu zaraz po Wojowniku.
  • Wygląda na to, że ponad 60% graczy woli grac postaciami żeńskimi, ale to akurat ma z pewnością wiele wspólnego z wyborem klasy.
  • Gracze z Europy przechowują w banku więcej srebra, niż ci z serwerów NA.
  • Najbogatszą rodziną w Europie jest LavaLava, która posiada prawie 18 miliardów srebra, podczas gdy jej odpowiednik z serwera NA – rodzina Kilytal, ma ich o połowę mniej.
  • Europa prowadzi także w ilości broni, pancerzy i akcesoriów na poziomie PEN.
  • Gracze z serwerów EU zwyciężają także, jeśli chodzi o przychylność NPC – aż 100.042 amity z Ossuary Manager!

Ale żeby nie było iż Europejczycy są najlepsi we wszystkim. O nie, gracze z serwera NA zużyli ponad 15 milionów piwa więcej oraz złowili o wiele więcej ryb.

Całą infografikę zamieszczam poniżej – może wypatrzycie jakieś inne ciekawostki warte wspomnienia 😀