W piątkowy wieczór odbył się stream na temat graficznej oprawy nowej wersji H1Z1: Just Survive.

Po pracach koncepcyjnych zaprezentowanych kilka dni temu, przyszedł czas na kolejne szczegóły dotyczące nadchodzących zmian, jakie jeszcze latem trafią do tej gry.

Pewnie zastanawiacie się po co prace koncepcyjne dla gry, która od stycznia 2015 jest dostępna na Steam Early Access? Ano dlatego, że gra ta jest przerabiana od podstaw. W przeciągu najbliższych kilku miesięcy gracze H1Z1: Just Survive otrzymają dostęp nie tylko do nowej mapy oraz ulepszonej oprawy graficznej, ale i do nowego systemu budowania, lepszego AI przeciwników oraz nowych broni.

Sam stream był bardzo, ale to bardzo króciutki, bo trwał zaledwie dwadzieścia minut. Myślę, że było to spowodowane niezbyt dużym zainteresowaniem ze strony społeczności i braku pytań związanych z oprawą graficzną gry – bo tylko na takie mogła odpowiadać ekipa H1Z1: Just Survive. Ale i tak warto go obejrzeć, chociażby ze względu na zaprezentowane szkice.

Ulepszona wersja gry otrzyma ulepszone i bardziej przerażające zombie. Oto rysunki przedstawiające pięć najciekawszych pomysłów na nowego, opancerzonego zombie. Tylko dwa z nich doczekają się modelu i trafią do gry, ale pewnie nie w aż takim przerażającym stanie (wnętrzności). Rysunki te pokazują w jakim kierunku podążają prace nad nową wersją H1Z1: Just Survive.

Jeśli chodzi o świat, to zostanie on stworzony w taki sposób, aby każda lokacja opowiadała jakąś historię, co tutaj się wydarzyło.

Jeśli chodzi o nowy system budowania, to ekipa H1Z1: Just Survive przeprowadza już jego pierwsze testy na swoim wewnętrznym systemie. Poszczególne elementy, nie mają jeszcze ostatecznych tekstur, ale zaprezentowane podczas streamu przykłady obecnie zbudowanych baz, pokazują już w tym momencie na olbrzymie możliwości, jakie będzie oferować nowy system.

Gracze H1Z1: Just Survive doczekają się także nowych, stworzonych specjalnie dla tego tytułu, skrzynek z losowymi nagrodami. Pierwsza z nich już trafiła do gry. W przyszłości jednak, już po tym jak do gry trafi modularny system budowania, w skrzynkach tych znajdą się także skórki związane z wyglądem baz, na przykład ciekawie wyglądające ściany:

 

I co o tym myślicie?

P.S. Zapraszam także do polubienia strony BabaGra.pl na FB.  Na stronie znajdziecie także opis innych gier z trybem Battle Royale, jak i wielu gier z gatunku survivali. Może coś Was zainteresuje ?