Normalnie nie piszę o tej grze, ale nie mogłam się oprzeć, by nie podać tak sensacyjnej informacji. Czy możecie sobie wyobrazić, że po czterech latach wczesnego dostępu (od grudnia 2013), survival DayZ, w końcu rozpocznie beta testy?!

DayZ jest jednym z pierwszych tytułów, jaki pojawił się na Steam Early Access i trzeba powiedzieć, że na przestrzeni lat, przyciągnął sporą ilość graczy. Niestety, wygląda na to, że fani powoli tracą już cierpliwość i na stronie gry na Steam pojawia się coraz więcej opinii negatywnych na temat tej produkcji. I być może był to jeden z powodów, dla którego studio Bohemia Interactive, zdecydowało się na kolejny krok.

Zgodnie z informacją podaną przez twórców gry, DayZ wejdzie w fazę beta testów wraz z aktualizacją 0.63. Niestety, nie wiadomo kiedy dokładnie to się stanie, gdyż część projektantów nadal pracuje nad dopracowaniem aktualizacji 0.62, która to miała pierwotnie trafić na serwer testowy w połowie kwietnia, ale z powodu poważnego błędu, tak się nie stało.

Jakie elementy DayZ planują dopracować twórcy gry w czasie beta testów? W planach jest między innymi ulepszenie rozgrywki pojazdami, wliczając w to przyspieszenie, odgłosy, interfejs, a nawet ich zniszczenie.

Zastanawiam się, jak długo potrwają beta testy tej gry…