Za każdym razem gdy wspominałam Hearthstone, to słuchałam od Was jak świetna jest polska, darmowa karcianka Gwint i że koniecznie powinnam ją wypróbować.

No cóż, wygląda na to, że w końcu będę mieć szansę, bo wczoraj oficjalnie ruszyły otwarte beta testy Gwint: Wiedźmińskiej Gry Karcianej.

Tytuł ten dostępny jest za pośrednictwem oficjalnej strony GWINTA. W przypadku wersji na konsolę, można ją również pobrać bezpośrednio ze Sklepu Xbox oraz PlayStation Store.

Publiczna Beta to kolejny etap tworzenia GWINTA, do udziału w którym zapraszamy wszystkich graczy — tych, którzy byli z nami do tej pory oraz osoby, dla których będzie to pierwsza okazja do zagrania w wiedźmińską karciankę. Nie możemy się doczekać, by wspólnie z Wami wszystkimi dalej rozwijać GWINTA.

Aby zapewnić wszystkim graczom równe szanse na starcie publicznej bety, kolekcje kart oraz postępy z zamkniętych beta testów, zostały zresetowane. Za udział w tych testach, gracze otrzymali Beczki z Kartami oraz inne nagrody, jak na przykład Wiedźmin 2.

No to jak to jest z tym Gwintem? Warto zakładać dla tego tytułu konto na GOG’u? Czy ktoś, kto nie grał w Wiedźminy (czyli ja), poradzi sobie z rozgrywką?