Tydzień temu na serwery ArcheAge trafiła olbrzymia aktualizacja – Erenor Eternal, która wprowadziła wiele nowości, zmian, zamieszania i błędów.

Do tej pory gracze zachodniej wersji tej gry nie mogą zrozumieć, dlaczego nie można ulepszyć obecnych pojazdów do nowych, luksusowych limuzyn B200. W Wersji koreańskiej była taka możliwość, przez krótki czas i w formie eventu, ale była. Tak naprawdę to, problemów jest o wiele więcej: zbugowany event na wyspie Aegis dla frakcji tworzonych przez graczy, problemy z paczkami T2 i wiele innych błędów związanych z zaledwie kilkudniowym testowaniem tak dużej aktualizacji na serwerze testowym.

A tymczasem, aby poradzić sobie z rosnącym niezadowoleniem graczy ArcheAge, w czasie piątkowego streamu studio Trion przedstawiło nowego Community Managera dla tej gry: Joe „Muzzy” Brogno, który do zeszłego tygodnia zajmował się Atlas Reactor. Celestrata nie odeszła, nadal odpowiedzialna jest za ta grę. Niestety, Muzzy nie został przyjęty przez graczy z otwartymi ramionami.

Społeczność ArcheAge wyraziła na forum oburzenie faktem, że Trion ignoruje problemy, jakie pojawiły się w grze po aktualizacji 3.5, a na domiar złego, nowym CM została osoba, która nie ma zielonego pojęcia o tym tytule. Było to widać właśnie na piątkowym streamie, gdzie Muzzy nie znał podstawowych pojęć oraz funkcji, jakie oferuje ta gra („to ja mogę tutaj wybudować dom?”).

A tymczasem, już niedługo w wersji koreańskiej ArcheAge pojawi się nowy pojazd: Trójkołowy motocykl, który można będzie samemu stworzyć. Oczywiście nie wiadomo, czy w wersji NA/EU także pojawi się taka możliwość.

A jak Wam podoba się aktualizacja 3.5 – zadowoleni ze zmian?