Nie sądziłam, że nastąpi to jeszcze w tym roku, ale ewidentnie się myliłam. Jeszcze latem ARK: Survival Evolved oficjalnie opuści fazę wczesnego dostępu i doczeka się premiery.

W czasie konferencji E3 studio WildCard poinformowało społeczność graczy, że na 8 sierpnia zaplanowano premierę ich niezmiernie popularnego survivalu, który zadebiutował na Steam Early Access dwa lata temu. Przez ten czas tytuł ten zakupiło ponad 9 milionów użytkowników, a twórcy wprowadzili do niego ponad 250 aktualizacji.

Zgodnie ze słowami Jeremiego Stiglitza, współzałożyciela studia WildCard, twórcy nadal mają w planach wspierać tą produkcję i trwają już prace nad nową zawartością, która trafi do gry już w dniu premiery. A tymczasem wczoraj do ARK: Survival Evolved dodano nową, darmową mapę, zatytułowaną Ragnarok, która stworzona została dzięki programowi sponsorowanych modów. Mapa ta ma powierzchnię 144 km kw, nowych przeciwników, nowe jaskinie do zwiedzenia, nowe stworzenia do oswojenia i olbrzymi ocean z własnym ekosystemem.

To jak, ucieszyła Was informacja o premierze ARK? Jak Wam się podoba nowa mapa?