Wielkimi krokami zbliżamy się do tegorocznej konferencji E3, więc jest to ostatnia chwila, kiedy studia mogą się jeszcze ewentualnie wycofać ze składanych obietnic oraz wszelkich zapowiedzi ogłoszonych podczas zeszłorocznej edycji.

Pamiętacie może zeszłoroczną prezentacje studia WildCard oraz Instinct Games i ich zapowiedź nowego trybu do ARK zatytułowanego Primal Survival? Gracze mieli się w nim wcielić w jedno z prehistorycznych stworzeń, doświadczyć pełnej mechaniki związanej z przetrwaniem i cyklami życiowymi, począwszy od narodzin, poprzez rozmnażanie, rozwój, tworzenie stad, a nawet mieli mieć możliwość budowania prymitywnych nor i legowisk.

No więc kiedy będzie można zagrać w ten tryb? Okazuje się, że najprawdopodobniej nigdy, bo prace nad nim zostały anulowane i to bez żadnych wyjaśnień. Nie ma to jak urządzić wielką prezentację zapowiadanych nowości, a potem cichaczem się z nich wycofać.

Bez względu na to, jaki był powód anulowania tych prac, to jedno jest pewne – do wszelkich komunikatów, zamieszczanych podczas największych targów w branży gier komputerowych, należy podchodzić z pewną dozą niepewności.

No cóż, pozostało nam tylko oglądanie zeszłorocznego zwiastuna trybu ARK: Primal Survival.