MMO Dark and Light zadebiutowało dwa tygodnie temu na Steam Early Access i pomimo pierwszych negatywnych opinii, patrząc na SteamCharts widać iż powoli przekonuje do siebie niedowiarków.

Prawdopodobnie przekonały ich bitwy na oswojonych smokach, przepięknie wyglądający świat oraz przyjemny system budowania. Trzeba jednak pamiętać o obecnej w grze olbrzymiej ilości błędów, nad naprawieniem których pracuje studio Snail Games. I właśnie poprawki są obecnie priorytetem twórców, ale to nie znaczy, że nie planują już wielkiej aktualizacji, która to ma dodać parę nowości oraz ulepszyć rozgrywkę.

W niedalekiej przyszłości gracze Dark and Light mogą oczekiwać lepszej animacji postaci w momencie uskoku, redukcji obrażeń zadanych przez sojusznika oraz balansu dotyczącego stworzeń. Ponadto surowce szybciej pojawiają się w świecie, a gracze będą mogli uzyskać więcej wiedzy poprzez użycie pewnych przedmiotów oraz dodane zostaną nowe elementy do interfejsu użytkownika, takie jak pasek życia przeciwnika. Oprócz tego ulepszone zostaną dźwięki i efekty ataku Kosą, a także naprawionych będzie kilka kolejnych irytujących błędów.

Śmiercionośna wyspa w Dark and Light

Niestety, na ten moment nie wiadomo kiedy ta aktualizacja miałaby trafić na serwery Dark and Light. Wiadomo jednak, że dzisiaj do gry wprowadzono mały hotfix naprawiający kilka poważniejszych błędów w tym desynchronizację postaci i animacji podczas walki oraz zbierania surowców.

A tymczasem obejrzycie film pokazujący jak wyglądają podstawy zbierania surowców w Dark and Light [karta Steam].