Ekipa Edengrad w końcu przerwała ciszę i wprowadziła do gry kolejną aktualizację, mając nadzieję, że przyciągnie ona jeszcze więcej osób.

Aktualizacja ta z pewnością przypadnie do gustu osobom lubiącym gromadzenie bogactw w grach, a to dzięki znacznemu ulepszeniu ekonomii oraz rolnictwa.

Tak jak pierwotnie zapowiadano, handel między graczami ma być bardzo istotnym elementem tego post apokaliptycznego MMORPG. Do niedawana funkcja ta była dość mocno ograniczona, ale piątkowa aktualizacja dodała Targowiska, czyli specjalne budynki, które gracze mogą postawić w tworzonych przez nich miastach. Targowisko umożliwia graczom wystawienie na sprzedaż do 200 stert przedmiotów, a każdy kolejny poziom miasta umożliwia postawienie kolejnego budynku tego typu.

Dodatkowo aktualizacja ta wprowadziła zaawansowany system rolnictwa, a wraz z nim zmiany w drzewkach gotowania i chemii. Gracze dostaną teraz o wiele więcej narzędzi, aby zadbać o rozwój swoich roślin, ale będą musieli poświęcić temu zajęciu nieco więcej czasu. Podlewanie roślinek i zbieranie plonów w odpowiednim czasie już nie wystarczy. Od teraz, by zebrać spore plony trzeba rośliny także nawozić oraz chronić przed chorobami. Warto dodać także, że wszystkie wyhodowane rośliny w Edengrad są teraz użyteczne. Większość z nich jest jadalna lub gotowa do przetworzenia, a to dzięki nowym przepisom do znalezienia w ulepszonym drzewku gotowania. Jedzenie nie zwiększa tylko sytości, ale poprawia również statystyki postaci.

To nie koniec zmian, bo ekipa Edengrad dodała także nową strefę – miasto Red Mesa, ulepszyła funkcjonalność PDA, wprowadziła system stanów dla postaci (buffy), a także poprawiła animacje i mnóstwo błędów. Oprócz tego dano graczom możliwość przypisywania własnych skrótów klawiszowych, zoptymalizowała grę i zmniejszyła jej zużycie pamięci RAM.

W przyszłych aktualizacjach do gry dodana zostanie nowa lokacja – przedmieścia Phoenix, system umiejętności aktywnych i pasywnych, areny PvE i PvP, a także ulepszony zostanie wygląd interfejsu. A w dalekich planach projektantów ze studia Huckleberry Games są między innymi takie funkcje jak nurkowanie, wspinanie, rankingi oraz eventy w postaci zrzutów zaopatrzenia.

Pełna listę zmian z piątkowej aktualizacji 0.4 do Edengrad znajdziecie na forum. A jeśli nie macie jeszcze tej gry, to radzę Wam obserwować stronę BabaGra.pl na FB, bo będę tam rozdawać niedługo klucz dostępu.