Niedawna informacja studia Digital Extremes o tym, że w niedalekiej przyszłości darmowa strzelanka Warframe powiększy się o otwarty świat, wywołała ekscytację wielu graczy.

Tak naprawdę, to był to także i sygnał dla mnie, że w końcu powinnam wypróbować ten tytuł. I tak też uczyniłam.

Zanim jednak przejdę do moich pierwszych wrażeń, to muszę wspomnieć o tym, że w czasie ostatniego streamu twórców Warframe, zaprezentowano kolejne regiony jakie udostępnione zostaną graczom w najbliższym rozszerzeniu. Olbrzymie tereny, które w miarę bezpiecznie zwiedzać będzie można w ciągu dnia oraz mnóstwo niebezpiecznych i piekielnie mocnych stworzeń pojawiających się jedynie nocą. Tak właśnie ma wyglądać Plains of Eidolon.

 

Co ciekawe, to Digital Extremes zaczął pracować nad tą strefą w grudniu 2016 roku, a że był to projekt zupełnie inny od tego co tworzyli dotychczas, projektanci musieli wiele się nauczyć. I nie chodziło tutaj tylko o tworzenie otwartych przestrzeni, ale także o stworzenie interaktywnej wioski wypełnionej postaciami NPC tworzącymi pewną kulturę. A do tego do gry dodane zostanie pewnego rodzaju rybołówstwo – fakt, że z wykorzystaniem harpuna, ale któż by się tego czepiał. Zresztą Tenno siedzący na składanym taboreciku z wędką w ręku wyglądałby nieco dziwnie… Niestety, na razie gracze nie mają marzyc o tym, że będą mogli nurkować i zwiedzać podwodne lokacje, ale nie jest powiedziane, że nie stanie się tak być może kiedyś w przyszłości.

I dochodzimy do momentu, w którym powinnam wspomnieć co nieco o moich dotychczasowych przygodach w tej grze. Zacznijmy od tego, że w końcu zdobyłam pierwszy poziom mistrzowski, ale nadal wydaje mi się, że moja postać jest strasznie słaba (albo Ci przeciwnicy tacy mocni). Trzeba powiedzieć jedno – Warframe wygląda cudnie. A do tego jest typem gry, do której można zalogować się na godzinkę, zrobić jakąś instancję (pod warunkiem posiadania kumatej i zgranej ekipy) i się wylogować.

To jest naprawdę fajna, a do tego darmowa gra, która oprócz tego ma bardzo ciekawy system walki. Mam jednak kilka pytań…

  • W jaki sposób można odblokować inne klasy?
  • Zrobiłam sobie sondy, aby badać napotkane roślinki i inne cudaczne rzeczy, jest tylko jedno „ale” – gdy nacisnę Q (chyba?) i przełączę się na te urządzenia, to nie potrafię wrócić do broni i moja postać biega z wielkim napisem „nieuzbrojony”.
  • Skąd brać schematy – poza kupnem od innych graczy?
  • Jak zdobyć nową broń, czy też warto używać startową?

Czy jest jeszcze coś o czym powinnam wiedzieć?