Chociaż polski debiut Destiny 2 na konsole zapowiedziany został na północ naszego czasu, czyli za kilka godzin, to wielu rejonach świata gra ta jest już dostępna.

Jak się można było spodziewać, na światło dzienne wyszło kilka interesujących rzeczy związanych ze sklepem Eververse, walutą i loot boxami. Engramy, bo tak zwać się będą w Destiny 2 skrzynki z losowymi nagrodami, wypełnione są skórkami na broń, pojazdy, a także emotkami. Jednakże, gracze odkryli, że otrzymać będzie można z nich także i mody wpływające bezpośrednio na rozgrywkę, takie jak zmniejszenie cooldown, czy też zamianę obrażeń broni na inny typ.

Engramy będzie można zdobyć na dwa sposoby. Po zdobyciu poziomu 20, gracz będzie je otrzymywał za darmo w nagrodę za zdobycie każdego kolejnego poziomu.

Drugi sposób to zakup za srebro – walutę premium w Destiny 2. O ile na ten moment nie znamy polskiej ceny srebra, to dzięki ulotce znalezionej przez jednego z fanów, wiemy iż 1000 srebra + 100 bonusowego kosztować ma 9,99$. Jeśli chodzi o Engramy, to za jedną skrzynkę będzie trzeba zapłacić 200 srebra, trzy kosztować będą 500, a pięć 800 srebra.

Na ten moment nie wiadomo, czy mody zawarte w Engramach będzie można zdobyć także i w inny sposób. Co ciekawe, oficjalny artykuł Bungie na temat sklepu Eververse w Destiny 2, nie wspomina ani słowem o tych przedmiotach.

Nowy zwiastun Destiny 2 wymiata!

Czy jest to element Pay-to-Win? Sami oceńcie…