W zeszłym tygodniu studio Epic Games zapowiedziało dodanie trybu Battle Royale do Fortnite, a w tym tygodniu ogłosili iż zostanie on udostępniony wszystkim graczom za darmo!

Fortnite miała być pierwotnie grą skupioną na trybie PvE z lekkim wpływem survivalu i dużą dozą śmiechu. W tej grze nie miało być trybu PvP, ale po tym jak część ekipy Epic Games związana z Unreal Tournament stworzyła dla żartów tryb Battle Royale w tej grze i odkryła jak wiele frajdy on przynosi, twórcy Fortnite zmienili zdanie.

I o ile w pierwotnym komunikacie tryb ten miał zostać dodany jako dodatkowy tryb dla posiadaczy wczesnego dostępu, to po zastanowieniu twórcy postanowili udostępnić go wszystkim graczom za darmo! I o ile część PvE gry – Ratowanie Świata, pozostanie dostępna w ramach płatnego wczesnego dostępu, to już 26 września do Fortnite Battle Royale zalogować się będą mogli wszyscy chętni! Wystarczy pobrać Epic Launcher, uruchomić Fortnite i wybrać Battle Royale. Będzie się działo…

Battle Royale to zabawa w trybie PvP dla 100 graczy do dyspozycji których oddana została jedna ogromna mapa, bojowy bus, system budowlany Fortnite i możliwość destrukcji otoczenia. Oczywiście wygrywa ostatni pozostały przy życiu dowódca.

Niestety, ten komunikat Epic Games nie spodobał się dość dużej ilości osób, którzy zakupiły ten tytuł we wczesnym dostępie. Ich niezadowolenie wynika z przekonania, że udostępnienie za darmo trybu Battle Royale podzieli obecną społeczność graczy oraz zakończy wsparcie twórców dla trybu PvE.

To teraz darmowa gra PvP z kosztującym 40$ trybem PvE. Ciągle martwię się o stan PvE w tej grze.

Prawdę powiedziawszy mogą mieć rację patrząc na to, co stało się po podziale H1Z1 na dwa tytuły

A co Wy o tym sądzicie? I najważniejsze pytanie – zagracie w Battle Royale w Fortnite?