Studio Entrada Intearctive, twórcy Miscreated, ostrzegli fanów tego prześlicznie wyglądającego survivala, o nowych ekstremalnych zjawiskach pogodowych, jakie pojawią się niebawem w grze.

Oczywiście ekstremalna pogoda nie jest obca fanom Miscreated, bo z pewnością udało im się przywyknąć już do burz, czy też licznych tornad nawiedzających wyspę Orca. To co jednak przygotowują twórcy, zmieni rozgrywkę i to bardzo. Koniec zabawy drodzy Państwo – nadciągają ciężkie post-apokaliptyczne czasy…

Na powyższym filmiku widać dwa nowe efekty pogodowe. Pierwszy z nich to nuklearny mróz – ekstremalne zimno, ciemność z podniesionym poziomem radiacji oraz popiołem unoszącym się w powietrzu. Drugim efektem jest radiacyjna burza pyłowa, która przyniesie ekstremalne dawki promieniowania oraz bardzo słabą widoczność.

Oczywiście to dopiero początek prac nad tymi efektami. Zgodnie ze słowami twórców, zarówno efekty dźwiękowe, jak i ich wpływ na statystyki graczy, nie są jeszcze ostatecznie ustalone. Oprócz tego spodziewać się można, że wraz z nuklearnym mrozem, ziemia i inne elementy zmienią nieco swój wygląd – podobnie jak to dzieje się obecnie w przypadku deszczu.

Warto dodać także, że nowe warunki pogodowe będą mieć krótkie fazy ostrzegające graczy o ich nadciąganiu. Na powyższym filmie możecie właśnie zaobserwować pełen cykl, łącznie z ostrzeżeniami. Obecnie trwają prace aby dodać także ostrzeżenia dźwiękowe, które uzależnione mają być od pozycji gracza na mapie oraz jego wyposażenia.

Gracze Miscreated muszą się przygotować na to, że wraz z nadejściem nowych warunków pogodowych, będą mogli  umrzeć, o ile się odpowiednio nie zabezpieczą: użyć odpowiedni sprzęt ochronny, poszukać schronienia w pomieszczeniach, które będą chroniły jedynie w pewnym stopniu. Aby zapełnić sobie pełną ochronę, trzeba będzie schronić się pod ziemią: w jaskiniach, bunkrach i kanalizacji.

Miscreated dodaje metalowe elementy baz oraz nową strzelbę

Na ten moment nie wiadomo, kiedy te burze wprowadzone zostaną do gry. Mam nadzieję, ze stanie się to przed świętami Bożego Narodzenia – w sam raz na dłuższe granie 😀

Pamiętajcie, że aktywną i oddaną polską społeczność tej gry, znajdziecie na Discord Miscreated Polska. Nie zapomnijcie dołączyć!