Na początku września twórcy ARK: Survival Evolved zapowiedzieli kolejny płatny dodatek do tego survivala – Aberration, który to pierwotnie miał zostać wydany w październiku. Ostatecznie jednak zdecydowano się przesunąć jego premierę na grudzień.

Wczoraj Aberration zostało w końcu udostępnione graczom ARK: Survival Evolved, i to zarówno w wersji na PC, jak i na konsole.

Budząc się na Aberration, opuszczonej i uszkodzonej ARCE z olbrzymim podziemnym biomem, ocaleni natkną się na nowe egzotyczne wyzwania, jakich jeszcze nie widzieli:  radioaktywne promienie słoneczne i zagrożenia środowiskowe, linki do zjeżdżania, skrzydła, sprzęt wspinaczkowy, siedliska, ładowane baterie i wiele innych wraz z mnóstwem nowych stworzeń, czekających w głębinach. Uważajcie jednak na Bezimiennych, niezłomne, napakowane elementami humanoidy, które rozwinęły się w monstra nienawidzące światła.

Jak już wcześniej wspominałam, rozszerzenie to dodało do gry nowe genetycznie zmutowane stworzenia, które można oswajać, nowe przedmioty do wytworzenia oraz wiele nowych zagrożeń środowiskowych, takich jak trzęsienia ziemi, wycieki gazu, czy też promieniowanie.

Rozszerzenie ARK: Aberration można zakupić na Steam, no chyba, że jesteście posiadaczem Przepustki Sezonowej, to wtedy otrzymacie dostęp bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy.