Już w dniu dzisiejszym startuje w ArcheAge zapowiadany jakiś czas temu nowy event – Spreading Flames.

Na czym konkretnie będzie polegać ten event?

Otóż w czterech zonach – Lilyut Hills, Tigerspine Mountains (Anvilton), Growlgate Island oraz Mirage Island, pojawi się specjalna wersja Czerwonego Smoka z którą będą mogli walczyć nawet nisko-levelowi gracze (pod warunkiem, że będą zwracać uwagę na ziemię i unikać miejsc gdzie atakować będzie smok).

Aby móc walczyć z tym smokiem gracze będą musieli wpierw pogadać ze specjalnym NPC pojawiającym się w tym samym momencie co smok – Dragon Hunter. Da on graczom dzienną misję i łuk mogący zadać obrażenia tej bestii. Tylko ten specjalny łuk może zadać obrażenia smokowi, więc należy pamiętać o zmianie ekwipunku.

20150326_archeage_red-dragon_baner

Jeszcze przez kilkanaście minut po śmierci smoka gracze będą mogli zabrać leżącą na ziemi esencję i oddać NPC w zamian za paczkę, w której to znajduje się łuska smoka i potion.

20150326_archeage_red-dragon-essence

Zgodnie z oficjalnymi informacjami podanymi przez Trion – nagrodę ta można zebrać tylko jeden raz na weekend! Wygląda jednak na to, że łuskę będzie można zebrać raz na dzień.

Pięć łusek będzie można wymienić u specjalnego merchanta na Mirage Island na unikanie wyglądający płaszcz – Red Dragon Legacy.

20150325_archeage_red-drgon-npc

Łuski można też wymienić też na specjalne skrzynki z których to gracze mogą dostać archeum i ulepszoną wersję smoczego płaszcza – Enraged Red Dragon Legacy, który to ma bardzo interesujący efekt: zwiększa STR, AGI i INT o 50 na 10 sec.

Jeśli nie macie szczęścia w RNG to polecam zebrać 5 łusek na zwykły płaszcz i kolejnych 11 na wersje ulepszoną.

Event ten trwać będzie przez kolejne osiem weekendów, gdzie weekend określony został przez Trion jako dni od czwartku do niedzieli. Smok pojawiać się będzie w tych dniach o godzinie 17:00, 21:00 i 01:00 czasu polskiego.


Watch live video from Kinya_Babagra on Twitch

4 KOMENTARZE

  1. Event, mozna wykonywać też na altach, także proponuję po zdobyciu skrzynki od razu się przelogować na drugą postać, Jest duże prawdopodobieństwo, że zdążycie odebrać paczkę, Z tego co zaobserwowałem, nie trzeba w ogóle być w rajdzie i „bić” tego smoka. Wystarczy po walce wziąć quest i podejść do zabitego smoka

    • Ja tak robię. NPC stoi jeszcze kilkanaście minut po zabicu smoka więc spokojnie starcza czasu na zalogowanie nawet 2 kont 😀

  2. Tak na marginesie. Bardzo fajną stronę prowadzisz. Bardzo dużo informacji można z niej otrzymać. Tym bardziej jak ktoś słabo zna j, angielski jest szalenie pomocna. Z chęcią bym dołączył do Waszej gildii, ale niestety gram na innym serwerze (Shatigon) :(.
    Życzę Ci Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych :).

Comments are closed.