Już w dniu dzisiejszym startuje w ArcheAge zapowiadany jakiś czas temu nowy event – Spreading Flames.

Na czym konkretnie będzie polegać ten event?

Otóż w czterech zonach – Lilyut Hills, Tigerspine Mountains (Anvilton), Growlgate Island oraz Mirage Island, pojawi się specjalna wersja Czerwonego Smoka z którą będą mogli walczyć nawet nisko-levelowi gracze (pod warunkiem, że będą zwracać uwagę na ziemię i unikać miejsc gdzie atakować będzie smok).

Aby móc walczyć z tym smokiem gracze będą musieli wpierw pogadać ze specjalnym NPC pojawiającym się w tym samym momencie co smok – Dragon Hunter. Da on graczom dzienną misję i łuk mogący zadać obrażenia tej bestii. Tylko ten specjalny łuk może zadać obrażenia smokowi, więc należy pamiętać o zmianie ekwipunku.

20150326_archeage_red-dragon_baner

Jeszcze przez kilkanaście minut po śmierci smoka gracze będą mogli zabrać leżącą na ziemi esencję i oddać NPC w zamian za paczkę, w której to znajduje się łuska smoka i potion.

20150326_archeage_red-dragon-essence

Zgodnie z oficjalnymi informacjami podanymi przez Trion – nagrodę ta można zebrać tylko jeden raz na weekend! Wygląda jednak na to, że łuskę będzie można zebrać raz na dzień.

Pięć łusek będzie można wymienić u specjalnego merchanta na Mirage Island na unikanie wyglądający płaszcz – Red Dragon Legacy.

20150325_archeage_red-drgon-npc

Łuski można też wymienić też na specjalne skrzynki z których to gracze mogą dostać archeum i ulepszoną wersję smoczego płaszcza – Enraged Red Dragon Legacy, który to ma bardzo interesujący efekt: zwiększa STR, AGI i INT o 50 na 10 sec.

Jeśli nie macie szczęścia w RNG to polecam zebrać 5 łusek na zwykły płaszcz i kolejnych 11 na wersje ulepszoną.

Event ten trwać będzie przez kolejne osiem weekendów, gdzie weekend określony został przez Trion jako dni od czwartku do niedzieli. Smok pojawiać się będzie w tych dniach o godzinie 17:00, 21:00 i 01:00 czasu polskiego.


Watch live video from Kinya_Babagra on Twitch

Poprzedni artykułNadszedł TEN czas…
Następny artykułWiosenne promocje w PlanetSide 2
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
oops

Event, mozna wykonywać też na altach, także proponuję po zdobyciu skrzynki od razu się przelogować na drugą postać, Jest duże prawdopodobieństwo, że zdążycie odebrać paczkę, Z tego co zaobserwowałem, nie trzeba w ogóle być w rajdzie i „bić” tego smoka. Wystarczy po walce wziąć quest i podejść do zabitego smoka

oops

Tak na marginesie. Bardzo fajną stronę prowadzisz. Bardzo dużo informacji można z niej otrzymać. Tym bardziej jak ktoś słabo zna j, angielski jest szalenie pomocna. Z chęcią bym dołączył do Waszej gildii, ale niestety gram na innym serwerze (Shatigon) :(.
Życzę Ci Spokojnych i zdrowych Świąt Wielkanocnych :).