Dużo się dzieje w Elite Dangerous od czasy wprowadzenia aktualizacji 2.4: Powrót. W związku ze znacznym wzrostem aktywności Thargoidów w systemie Pleiades, gracze powinni unikać tego obszaru.

Ze świata Elite Dangerous napływa wiele interesujących informacji, obejmujących zarówno nowe odkrycia, jak i nowe ofiary…

Gracze odkryli nowy statek na orbicie planty A5 w sektorze Pleiades IR-W D1-55. Wygląda na to, że został ona zaatakowany przez Thargoidów. Z odzyskanych dzienników wynika, że załoga próbowała wywołać obcych, ale zakończyło się to porażką. W pobliżu nie widać aktywności obcych, a akcja ratunkowa jest trakcie. Czy ktoś przeżył?

Z innego raportu dowiedzieć się możemy o kolejnym znalezionym mega-statku: GCS Sarasvati. Z dzienników wiemy, że brał on udział w Projekcie Equinox, który to był aktywny od czasu pierwszego ataku Thargoidów. Celem projektu było obserwowanie wszelkich działań Thargoidów. Niestety, załoga spędziła wiele lat na poszukiwaniu śladów ich życia i nic nie znalazła…

Nie ma co się dziwić, że w związku z dużą ilością pilotów przybywających do sektora Pleiades, pojawia się coraz więcej informacji o spotkaniach z Thargoidami. Na ten moment wiadomo, że nie wszyscy obcy są agresywni i wygląda na to, że czegoś szukają.

Graczom udało się jednak potwierdzić wcześniejsze założenia, że Thargoidzi nie lubią technologii Guardianów. Jeśli na statku znajduje się jakiś starożytny artefakt, to od razu po zeskanowaniu, jest on atakowany. Warto dodać, że statki Thargoidów wystrzeliwują olbrzymią ilość małych rakiet, które po uderzeniu ignorują osłony i zadają olbrzymie obrażenia kadłubowi. Dlatego też, zanim wyruszycie na podbój tego obszaru, warto odpowiednio wyposażyć swój statek.

Dobra wiadomość jest taka, że dzięki nowej technologii opracowanej przez Aegis (skaner i wyrzutnia), jest możliwie zniszczenie statku Thargoidów. Wystarczy przeskanować obcy statek, który odsłoni pewnego rodzaju serca i zacząć je po kolei niszczyć. I o ile jest to wykonalne solo, to zalecana jest pomoc innych pilotów, tym bardziej że pojawiły się plotki, iż jeśli chodzi o obcych, to nie widzieliśmy jeszcze wszystkiego do czego są zdolni. To co jednak najciekawsze, że po zniszczeniu statku Thargoidów, gracze otrzymują nagrodę w wysokości 2 milionów kredytów.

Oczywiście, podczas gdy wielu pilotów zdecydowało się na walkę z Thargoidami, są też i tacy, którzy są bardziej zainteresowani ich badaniem. To właśnie dzięki nim odkryto nowe miejsce wypełnione barnaclami / skorupiakami – jak tam wolicie je nazywać, które to jest regularnie odwiedzane przez Thargoidów. Oprócz tego znaleziono kolejny rozbity statek należący do obcych i może nie byłoby to nic dziwnego, gdyby nie fakt, że ku zaskoczeniu wszystkich nie przypomina tych istniejących. Ponieważ jest on rozbity, nie wiadomo czy jest po pozostałość po pierwszym ataku, czy też coś, co dopiero nadciągnie…

 

Jak widzicie, wiele się dzieje w świecie Elite Danegrous i zapowiada się, że to nadal nie koniec…

Poprzedni artykułOto jak zmienił się Pantehon: Rise of the Fallen przez ostatnie kilkanaście miesięcy
Następny artykułEkipa PlayerUnknown’s Battlegrounds o lagach i problemach z połączeniem
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Aculeus Khaa

A w systemach Colonia ani obcych, ani zmian. Fedzie uciekły z plejad, Imperiale czują się tacy super. Jakoś mam wrażenie że dostanie się wszystkim, bo insekty nie strzelały pierwsze. Oj poleje się dużo posoki, ludzkiej.