To naprawdę zaskakująca wiadomość, ale John Smedley właśnie ogłosił na Reddit, że Sony Online Entertainment zmienia nazwę na Daybreak Game Company po tym jak zostało zakupione przez firmę inwestycyjną Columbus Nova!

Zgodnie z jego słowami zmiana ta pozwoli firmie na publikacje gier na wielu platformach, włączając w to Xbox!

Smedley zapewnił także za pośrednictwem Twittera, że gracze wszystkich gier znajdujących się w portfelu spółki zatrzymają swoje konta, które wejdą w skład nowej firmy.

Poniżej oficjalny komunikat:

Drodzy Gracze, Partnerzy i przyjaciele,

W dniu dzisiejszym mamy przyjemność poinformować, że zostaliśmy zakupieni przez firmę inwestycyjną Columbus Nova, która znana jest ze swojego portfolio opartego na firmach związanych z technologia i mediami. Oznacza to, że ze skutkiem natychmiastowym SOE będzie działać jako niezależne studio tworzące gry, które nadal koncentrowac się będzie na tworzeniu wyjątkowych gier online dla graczy z całego świata, a teraz także dla różnych platform. Tak to oznacza PlayStation i Xbox, telefony komórkowe i inne!

Jako część tej transformacji, SOE zmienia nazwę na Daybreak Game Company. Nazwa ta reprezentuje, kim jesteśmy jako organizacja i jest to ukłon w stronę pasji i zaangażowania naszych pracowników i graczy. Reprezentuje ona także naszą wizję aby każdy dzień było nową szansą na ulepszanie gier.

Więc co to konkretnie oznacza dla Was? Wszystko będzie tak jak zwykle, a wszystkie gry SOE będą nadal rozwijane i będą funkcjonować. W rzeczywistości, spodziewamy się mieć jeszcze więcej zasobów dostępnych dla nas w wyniku tego przejęcia. Oznacza to również nowe ekscytujące wydarzenia w naszych obecnych IP i grach jako, że możemy teraz w pełni ogarnąć świat wielo-platformowy, w jakim teraz żyjemy.

Nasze gry i gracze są sercem i duszą naszej organizacji i jesteśmy zobowiązani do utrzymania naszego portfolio gier online oraz do przesuwania granic, gdzie możemy wspólnie spędzać czas online.

Dziękujemy za nieustające wsparcie. Do zobaczenia w grze.

Ekipa Daybreak.

W między czasie usunięto już znak SOE z budynków obecnej firmy Daybreak Game Company i z niecierpliwością oczekujemy na zaprezentowanie nowego logo:

soe_znak_zdjety_201502

Co zmiana ta oznacza dla nas graczy? Mam nadzieję, że w końcu zobaczymy jakiś marketing związany z tytułami w jakie gramy…