Niesamowite jak bardzo zmieniona i ulepszona została rozgrywka w PlanetSide 2 w ciągu ostatniego roku. Jednak najciekawszą aktualizację zostawili twórcy na koniec roku.

Podczas zeszłorocznego streamu rocznicowego pojawiła się plansza z tajemniczym opisem „nowy kontynent” i oczywiście pojawiły się spekulacje, czy informacja ta nie dotyczy mitycznego i zapowiedzianego już w 2018 roku kontynentu Oshur. Po roku od prezentacji, ekipa Roque Planet potwierdziła: czas na Oshur!

Tworzenie nowego kontynentu to ogromne przedsięwzięcie. Tym trudniejsze, jeśli ciągle trwają prace nad ulepszeniem gry, a zespół developerski jest zbyt mały. Ale, że w końcu do  PlanetSide 2 nadciągnęły dobre czasy i zespół developerski został powiększony, więc postanowiono po raz kolejny podejść do tematu nowego kontynentu.

Tym razem jednak postanowiono na zupełnie nowe elementy rozgrywki. Rozgrywka na Oshur to powrót do korzeni gry, mocno oparta na logistyce. Zarówno budownictwo, jak i transport oraz strategia będą niezbędne do poruszania się po tym tropikalnym archipelagu.

By ułatwić życie osobom bazującym bazy, na Oshur będzie pod dostatkiem cortium. Zresztą sam system budowania baz ma zostać nieco zmieniony i ulepszony, tak by rozwiązać problemy z balansem gry i usunąć nieco przestarzałe elementy. Na nowym kontynencie będzie można znaleźć zarówno bazy chroniące przyczółki, te osłaniające punkty kontrolne, a także te stworzone przez developerów.

Oczywiście przemieszczanie się po tropikalnym archipelagu nie byłby zabawne, gdyby wszyscy ginęli dotykając wody. Dlatego też w przypadku Oshur woda będzie ważnym elementem rozgrywki. Każdy pojazd, piechota i pocisk będzie wchodził w interakcję z wodą na rożne sposoby:

  • pojazdy kołowe będą się ślizgać po powierzchni wody,
  • pojazdy unoszące się będą się także unosić nad lustrem wody,
  • pojazdy gąsienicowe oraz piechota będą przemieszczać się po dnie oceanu,
  • pojazdy powietrzne (te najzwinniejsze) będą mogły manewrować pod wodą jak łodzie podwodne.

W wodzie nie będzie można strzelać z większości tradycyjnych broni, ale będzie można używać noży oraz nowych specjalnych podwodnych karabinów.

Prócz tego, podczas tworzenia tego kontynentu, developerzy zadbali także o wydajność nowej mapy, nowe elementy wizualne oraz dźwiękowe.

Pierwszy pokaz kontynentu Oshur odbędzie się 17 listopada, o godzinie 23:00, podczas specjalnego rocznicowego streama PlanetSide 2.

Poprzedni artykułNowy serwer testowy New Worlda z rękawicą próżni i nowymi przeciwnikami
Następny artykułThe Elder Scrolls Online z nowym zwiastunem promującym grę