Jesień zapowiada się ekscytująco w New World. Już w październiku gracze zyskają dostęp do nowego regionu – pustynnego Brimstone Sands, nowej bronimiecz oburęczny, nowej ekspedycjiEnnead, oraz multum innych zmian i nowości, które bardziej szczegółowo omówione zostaną w późniejszym czasie.

Standardowo, zanim aktualizacja ta pojawi się na serwerach Live, trafi ona wpierw we wrześniu na serwer testowy. Nowości oraz zmiany dodawane będą stopniowo, tak by gracze mieli czas dokładnie je przetestować.

NOWY REGION W NEW WORLD – BRIMSTONE SANDS

Zgodnie ze słowami twórców, pustynny region Brimstone Sands nawiązuje do egipskiej kultury, a jego stolicą jest Nowa Korsyka, która – podobnie jak inne miasta w Aeternum – może zostać przejęta przez gildię. Natomiast fani meblowania otrzymają dostęp do nowych domów. Brimstone Sands będzie największym regionem w grze z aż dziewięcioma kapliczkami do szybkiej podróży!

Głównym zagrożeniem w tej strefie będą skażeni rzymscy legioniści, chociaż na swej drodze napotkamy także wściekłą ziemię oraz innych, nowych przeciwników.

Dobra wiadomość jest taka, że nowy region nie zwiększy poziomu postaci, ani biegłości wyposażenia (gear score).

NOWA BROŃ W NEW WORLD – MIECZ DWURĘCZNY

Jesienna aktualizacja przyniesie także nową broń: miecz dwuręczny, którego moc skaluje się po równi z siły i zręczności. To co jest wyjątkowe w tej broni, to pasywne stancje związane z każdym z drzewek, które to aktywują inne wzmocnienia.

Drzewko ofensywne umożliwi zadawanie zwiększonych obrażeń i szybkich ciężkich ataków w zamian za zwiększone otrzymywane obrażenia oraz większe zużycie wytrzymałości. Drugie drzewko, typowo defensywne, zaprojektowane zostało z myślą o tankowaniu przeciwników i skupia się na na umiejętnościach związanych z obroną oraz agresją. W zamian za znacznie zmniejszone zadawane obrażenia, gracze otrzymają o wiele większą przeżywalność.

ODŚWIEŻENIE MAPY I MISJI W NEW WORLD

Sporą niespodzianką jest zapowiedź wielkich zmian w początkowych regionach Aeternum. Developerzy skupili się na regionach oraz misjach od poziomu 1 do 25. Biorąc pod uwagę opinię graczy, zmieniono wygląd wielu lokacji, a także fabułę oraz misje początkowe.

Jeśli zmiany te przypadną nam do gustu, to w podobny sposób zmienione zostaną także pozostałe regiony.

CZWARTA UMIEJĘTNOŚĆ W NEW WORLD

Wraz z nową fabułą, gracze New World otrzymają dostęp do specjalnych run Heartgem, który umożliwi wybór dodatkowej umiejętności do użycia podczas walki. Wyposaża się go podobnie do broni, w slocie w oknie postaci, i można kamienie te można dowolnie zmieniać.

W momencie premiery aktualizacji udostępnionych zostanie 15 run: pięć umiejętności z trzema delikatnymi modyfikacjami.

ZMIANY W EKONOMII W NEW WORLD

Październikowa aktualizacja to także spory zmiany w ekonomii i zarządzaniu gildiami. Twórcy gry planują ograniczenie olbrzymich możliwości finansowych Jesienioweczni oraz Wiatrochronu, zapewniając, że inne miasta staną się równie atrakcyjne.

Dodatkowo, wprowadzone zostanie ograniczenie związane ze zmianą gildii i uczestnictwem w wojnach PvP, dzięki czemu powinno to ukrócić proceder zakładania dodatkowych, pustych gildii, które służą jedynie do przejęcia terytorium i generowania pieniędzy. Po aktualizacji, gildia będą musiały do obrony wystawić minimum 35 własnych graczy, a przy zmianie gildii gracz otrzyma cooldown na uczestnictwo w wojnach o miasta.

Także rzemieślnicy mają być zadowoleni z październikowej aktualizacji, chociaż poza informacją o większej dostępności stołów na 5 poziomie, developerzy nie ujawnili nic więcej.

Trwają także prace nad cross-serwerowym dungeon finderem, ale nie należy spodziewać się go w najbliższym czasie. Oczywiście jesienią otrzymamy także nowe Halloweenowe wydarzenie oraz powróci Indykozaur, a wraz z nim apetyczne udka.

PODSUMOWANIE

Nie wiem jak WY, ale ja jestem podekscytowana. Ilość nowości i zmian jakie w październiku zawitają do New World jest naprawdę olbrzymia, a jestem przekonana, że nie usłyszeliśmy jeszcze o wszystkim. Z niecierpliwością wyczekuję już serwera testowego, gdzie w pierwszej kolejności otrzymamy możliwość sprawdzenia zmian na dotychczasowej mapie oraz nowej broni, a dopiero w późniejszym czasie otworzą się bramy do Brimstone Sands.

Poprzedni artykułNew World z narzędziem do szukania grup na ekspedycje
Następny artykułConan Exiles z magią, karnetem bojowym i systemem transmog
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Pikiel KnypelD

Imponuja mi te zmiany w miastach. Widac ze przyjechal Kazimierz Wielki.
Nowa zona piaskowa tez wyglada slicznie – boje sie tylko ze przy takim rozmiarze bedzie ona w wiekszosci pusta… No ale zobaczymy.

No i zweihander wyglada na wypasie! Moj tank juz nie moze sie doczekac!