Jeszcze w tym roku zagramy w survival Forever Skies, gdzie wcielimy się w naukowca, który wraca na Ziemię pokrytą toksycznym pyłem.

Produkcja ta tworzona jest przez krakowskie studio Far From Home i zainspirowana została stanem powietrza w tym mieście, zmianami klimatycznymi i niechlubną wizytówką: smogiem.

Podobnie jak i w przypadku innych gier z tego gatunku, także i tutaj będziemy musieli przeżyć, eksplorować i odkrywać stworzone przez developerów uniwersum. Jednak naszym nadrzędnym celem będzie znalezienie leku na tajemniczą chorobę dziesiątkującą Ziemian w odległych kosmicznych koloniach.

Globalna katastrofa ekologiczna spowodowała pokrycie całej powierzchni Ziemi grubą warstwą trującego pyłu. Ludzie ratowali się ucieczką ku niebu, próbując przeżyć na górnych piętrach wieżowców oraz naprędce budując prowizoryczne konstrukcje. Niestety, wszystko skończyło się klęską i ostateczną zagładą.

Setki lat później, na Ziemię powraca samotny naukowiec i szybko odkrywa, że pod warstwą pyłu funkcjonują zupełnie nowe formy życia, które opanowały toksyczną dla bohatera przestrzeń. Musi on jednak regularnie zapuszczać się w niebezpieczne tereny, bo tam znajdują się cenne zasoby potrzebne mu do realizacji swojej misji.

Kluczowym elementem gry będzie zaawansowany technologicznie sterowiec – nasza baza wypadowa do której będziemy powracać z każdej ekspedycji. Dzięki niemu będziemy mogli podróżować między ruinami dawnych miast, odpocząć i zregenerować siły, przechowywać surowce, wytwarzać przedmioty oraz prowadzić potrzebne badania.

Survival Forever Skies powstaje na silniku Unreal Engine i zadebiutuje na PC, PS5 oraz Xbox Series X. Początkowo gra oferować będzie tylko tryb dla pojedynczego gracza, jednak w przyszłości dodany zostanie tryb kooperacyjny.

Zapowiada się interesująco. Na pewno zagram 🙂

 

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułThe Division 2 odsłania karty: nowy tryb, funkcjonalność oraz bronie
Następny artykułNew World za darmo wraz z prezentami!
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Wesołowski

Pomimo iż jestem fanem zombie i gier z nimi zwiazanych to doceniam survivale ich nie implementujących, a raczej skupiajacych sie na walce ze środowiskiem, warunkami atmosferycznymi itp. Szczegolnie od fantastycznego Green Hell.

Jeśli cena bedzie umiarkowana to pewnie wypróbuję 🙂

Last edited 2 lat temu by Grzegorz Wesołowski