Aż podskoczyłam z radości gdy podczas transmisji The Game Awards zaprezentowano Remnant 2, kontynuację Remnant: From the Ashes. I podobnie jak w pierwszej odsłonie, także i tutaj będziemy mogli zagrać solo lub połączyć siły ze znajomymi, by uporać się z dość nieprzyjemnymi przeciwnikami.

Studio Gunfire Games po raz kolejny zabierze nas do fantastycznego świata wypełnionego potworami, gdzie będziemy walczyć w obronnie ludzkości. Do naszej dyspozycji oddane zostaną nowe regiony, bronie, liczne zadania i atrakcyjne łupy.

To co jednak przemawia do mnie najbardziej, to dynamicznie generowane lochy z różnymi bossami, postacie niezależne oraz misje ulokowane w najróżniejszych zakątkach świata. Wszystko po to, by zachęcić nas do eksploracji i ponownego odwiedzania – wydawałoby się, że już odkrytych – terenów.

Prócz tego otrzymamy odświeżony system klas, a w zasadzie archetypów, a część z nich będziemy mogli odkryć podczas rozgrywki. Każda z klas da nam dostęp do unikalnych umiejętności oraz pasywnych bonusów, które będzie można łączyć i dopasowywać do swojego stylu rozgrywki.

W Remnant 2 zagramy już w 2023 roku. Gra udostępniona zostanie na Steam, Epic Games, PlayStation5 oraz Xbox. Dokładnej daty premiery na razie nie podano.

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułBlue Protocol z europejską premierą w 2023 roku
Następny artykułKoniec z rocznymi opowieściami w Elder Scrolls Online