Światy nowego początku w New World, czyli potocznie fresh-start serwery, wystartowały kilka dni temu i cieszą się olbrzymią popularnością. Zastanawiam się jednak, jak długo potrwa ten hype…

Czy New World przeżywa drugą młodość? Chyba tak. Nie wierzę jednak w to, by na obecnym etapie rozwoju utrzymał zainteresowanie ponad 100 tysięcy graczy. Kibicuję tej grze z całego serca, ale jestem realistką – większość osób z tych, która zajrzała do gry po premierze Piaskobrzegów, pogra przez kilka dni i na tym się skończy, po raz kolejny twierdząc, że nie ma w niej co robić. Jeśli za miesiąc będziemy mieć 60 tysięcy jednocześnie zalogowanych graczy, to będzie naprawdę dobry wynik.

Fresh-start serwery i ich zasady

No dobrze, ale wróćmy do fresh-start serwerów, które zaciekawiły sporo osób na tyle, że postanowiły na nich pograć. Rządzą się one własnymi prawami:

  • Trzeba założyć na nich nową postać;
  • Nie będzie można przenieść postaci z serwerów czynnych od premiery (tzw. stary świat);
  • Być może w przyszłości będzie można przenieść postać z fresh-start serwera na te starsze;
  • Nigdy nie zostaną połączone ze starymi światami.

Jak widzicie, zostały one całkowicie oddzielone od serwerów starego świata. I jest to bardzo dobre rozwiązanie, które zainteresowało sporo nowych i powracających graczy.

Promocyjna cena tej gry na Steam także w tym pomaga.

Wydarzenie Powrót do Aeternum

Sporo nowych skórek i innych dobroci będzie do zdobycia w przeciągu kolejnych dwóch tygodni. Studio Amazon Games zaprosiło do współpracy kilkunastu streamerów, stworzyło dla nich prywatne serwery i postawiło przed nimi kolejne wyzwania do pokonania. Ich wypełnienie oznacza odblokowanie kolejnego Twitch Dropa z nagrodami do New World.

Na ten moment dostępna jest skórka na pancerz Pustynnego Podróżnika. Następne skórki obejmują: pancerz Wojownika z ćwiekami, obóz Kryjówka Baalphazu oraz pancerz Samotnego Gladiatora. We wszystkich Twitch Dropach znajdziecie także skórki na broń.

Zdjęcia nagród znajdziecie poniżej, natomiast pełną listę uczestniczących w tym wydarzeniu streamerów, znajdziecie tutaj.

To jak, wróciliście do New World w ostatnim czasie? A może szukacie polskiej spokojnej gildii, dla graczy wolących rozgrywkę PvE? W takim razie zapraszamy na na serwer Barri, do naszej gildii Turbogroszki oraz na naszego discorda🙂

Poprzedni artykułMroczne Niebo i Ognisty Ptak już w Generation Zero
Następny artykułBlue Protocol z europejską premierą w 2023 roku