Długo oczekiwany system transmogprzemiany, który pozwolą zamienić nam przedmioty zdobyte podczas rozgrywki na skórki do wyglądu, pojawi się w końcu w New World. I po raz kolejny twórcy udowodnili, że wiedzą jak jedną decyzją zmiażdżyć oczekiwania graczy.

W wielu grach MMO system transmog jest darmowy lub też częścią subskrypcji, jednak w New World trzeba będzie wydać naprawdę sporo pieniędzy by móc z niego w pełni skorzystać. No chyba, że developerzy otworzą oczy, zapoznają się z opiniami graczy i zmienią zasady korzystania z tego systemu. Na tę chwilę, nie wygląda to za ciekawie.

JAK DZIAŁA TRANSMOG (PRZEMIANA) W NEW WORLD?

Każdy element wyposażenia, który zdobędziecie podczas rozgrywki, zapisywany jest w oknie Stylomancji. Bez względu na to, czy zatrzymamy ten przedmiot, czy go odzyskamy lub też sprzedamy, jego wygląd zostanie zapamiętany w naszym katalogu przedmiotów. Okno to zresztą będzie zawierać także wszystkie skórki zakupione w sklepie, czy też zdobyte z łupów na Twitch.tv czy też Prime Gaming. Nie pojawią się w tym oknie nagrody za Rankingi.

UWAGA: Jakiekolwiek przedmioty zdobyte przed uruchomieniem funkcji Przemiany, których już nie posiadacie, muszą zostać zdobyte ponownie.

Warto aby pamiętać także, że:

  • Można zmienić wyglądy zbroi lekkich na ciężkie lub średnie i odwrotnie;
  • Wygląd broni można zmienić tylko w obrębie tego samego typu broni (muszkiety zastosować do muszkietów, włócznie do włóczni itd.);
  • Wszystkie poziomy i stopnie rzadkości mogą zostać dowolnie zamienione.

JAK ZAMIENIĆ WYGLĄD PRZEDMIOTU NA SKÓRKĘ?

W każdym mieście znajdować będzie się też Stylomanta, który pozwoli Wam wymienić zapisany wygląd na skórkę. Do tej przemiany potrzebny jednak będzie żeton przemiany (transmog token).

CZYM JEST ŻETON PRZEMIANY?

Żetony przemiany pozwolą graczom New World przechwycić wygląd dowolnego przedmiotu w ich ekwipunku. Po przechwyceniu wyglądu będzie on stale dostępny jako skórka.

JAK ZDOBYĆ ŻETON PRZEMIANY (TRANSMOG TOKEN)?

Darmowe żetony:

  • Darmowa ścieżka nagród przepustki sezonowej: na poziomie 15, 50 i 100 (łącznie 3 żetony);
  • Elitarne skrzynie: 1% szansy raz w tygodniu.

Żetony za walutę premium:

  • Sezonowa przepustka premium: na poziomie 7, 18, 65, 75 i 85 (łącznie 5 żetonów);
  • sklep za walutę premium

CZY PRZEMIANA (TRANSMOG) DZIAŁA NA KONTO?

Tak.

Zarówno żetony, jak i przemienione skórki, dostępne są na koncie gracza, a nie na postaci. Oznacza to, że spersonalizowana skórka będzie automatycznie dostępna dla wszystkich postaci poprzez menu zmiany skórki.

TRANSMOG (PRZEMIANA) NIE JEST DARMOWY!

Owszem, wszyscy gracze New Worlda mają 1% (!) szansę zdobyć 1 (JEDEN!) darmowy token na tydzień z elitarnych skrzyń. W konsekwencji oznacza to, że system ten nie jest darmowy, a płatny.

Mam nadzieję, że devsi posłuchają bardzo negatywnych opinii graczy i wprowadzą ułatwienia oraz inne sposoby zdobycia tych żetonów, lub też zwiększą ilość darmowych żetonów, jakie można zdobyć każdego tygodnia.

Nie wiem jak Wy, ale przy moim szczęściu i niechęci do robienia wypraw w elitarne lokacje z „randomami”, oznacza to 0% szans. Wiem, że bez skórek do wyglądu da się grać, ale o ile więcej frajdy byśmy mieli z New World, gdyby system ten nie karał graczy, ale zachęcał ich do grania 🙂

A co Wy sądzicie o tym systemie?

Poprzedni artykułThe Division 2 z wielkimi planami na Rok 5
Następny artykułWszystko co musicie wiedzieć o rozszerzeniu New World: Rise of the Angry Earth