Od kilku lat Elder Scrolls Online wydaje nową zawartość według tego samego systemu: zapowiada tematykę rocznej opowieści, po czym publikuje płatny rozdział, dwa rozszerzenia dodające nowe lochy dla grup oraz jedno kończące opowieść.

Nadchodzą jednak zmiany. W tym roku Zenimax odchodzi od 12-miesięcznych opowieści i zmienia sposób działania na przyszłość. I jeśli o mnie chodzi, to jest to bardzo dobra zmiana.

Rok Smoka – opowieść, która zainicjowała roczną tematykę, był porywający. Zresztą kto nie kocha smoków? Wspaniałe walki, wielkie smoki, piękne widoki. Greymoor i opowieść o wampirzym wpływie, zaliczam do swoich ulubionych – nie mogłam się oderwać od tych questów, a groty Blackreach podbiły moje serce. Kolejne rok przyniósł nam Blackwood wraz z opowieścią Wrota Oblivionu, a rok 2022 dostarczył nam wypełnioną polityką i zdradami opowieść o Dziedzictwie Bretonów.

Począwszy od tego roku, developerzy skupią się na ulepszaniu istniejącej zawartości i dodawaniu nowych powtarzalnych wyzwań, tak by gracze mogli się nimi cieszyć przez wiele lat. Zobaczymy także powrót do wielkich, napakowanych treścią i zawartością rozdziałów, a pod koniec roku – zamiast kolejnego regionu, do ESO trafi nowy, tajemniczy system.

Od premiery gry, świat Tamriel znacznie się powiększył. Każdy kolejny dodatek i DLC dodawał nie tyko nowe regiony, czy też lochy, ale i wiele godzin fabularnych misji. Tych historii jest tak wiele, że może to być nieco przytłaczające doświadczenie – i nie mówię tu tylko o nowych graczach, ale i o tych powracających. Tym bardziej, że prawie nic nas nie ogranicza w ESO i o ile mamy dostęp do rozszerzenia, to bez problemu możemy udać się w to miejsce.

Zawsze było mi żal, że dodając nowe regiony, starsze pozostawały bez zmian, a jedyne nowości jaki się w nich pojawiały, to wejście do kolejnych lochów dla grup.

I właśnie to mam nadzieję, że się zmieni. Niech starsze strefy ożyją. Niech zostaną odświeżone. Niech zacznie się w nich dziać coś nowego. Ach, i te nudne, powtarzalne i zmuszające do codziennego logowania eventy, też powinny zostać zmieione.

A Wy co chcielibyście by uległo zmianie w Elder Scrolls Online?

Więcej informacji o planach developerów dowiemy się już w środę, 25 stycznia, o godzinie 21:00, podczas Global Reveal Event na Twitch.tv.

ŹRÓDŁOStrona oficjalna
Poprzedni artykułSzykujmy się do walki – Remnant 2 zapowiedziane
Następny artykułOsiris: New Dawn w trybie utrzymania