To ten czas w roku, kiedy studio ZeniMax Online prezentuje nadchodzący rozdział do swojej flagowej produkcji MMO – The Elder Scrolls Online. W tym roku udamy się na wyspę High Isle, gdzie zanurzymy się w zagmatwaną opowieść o władzy i politycznych rozgrywkach wśród Bretonów.

I o ile ostatnie kilka rozdziałów zabrało nas w nostalgiczną podróż po Skyrim i Oblivionie, ale tym razem developerzy postanowili zaprezentować nam coś nowego, a do tego – i to były ich słowa – coś ładnego. I właśnie dlatego postanowiono zabrać nas na klimatyczne wyspy znajdujące się niedaleko Summerset, na których to podziwiać będziemy mogli bretońską architekturę, śródziemnomorskie klimaty oraz pola pełne słoneczników (czyżby jakaś aluzja?).

W sumie zwiedzać będziemy mogli dwie wyspy: tytułową, zamieszkiwaną przez wysoko urodzonych Bretonów i wyglądem nawiązującą do Summerest – High Isle, oraz więzienną, wypełnioną deszczowym lasem i wzbudzającymi strach przestępcami – Amenos.

Przemierzając nowe regiony i odkrywając historię tych wysp, spotkamy na swej drodze wiele interesujących postaci, a także zmierzymy się z frakcją druidów i tajemniczym, siejącym śmierć i zniszczenie Zakonem Wstąpienia, który dowodzony jest przez dwie tajemnicze osobowości. Prócz tego poznamy historię szlacheckich domów rządzących High Isle, trzech zakonów rycerskich oraz spotkamy kilka znajomych postaci.

Gdyby jednak eksploracja nowych regionów Was nie przekonywała, to High Isle wprowadzi do The Elder Scrolls Online kompletnie nową rozgrywkę – minigrę Tales of Tribute. Ta strategiczna gra karciana dostępne będzie jedynie dla posiadaczy rozdziału High Isle i umożliwi nam rozgrywkę PvE z postaciami niezależnymi oraz wypełnioną sezonowymi wyzwaniami i rankingami rozgrywkę PvP pomiędzy graczami. W obu przypadkach do zdobycia będzie wiele osiągnięć oraz nagród, wliczając w to unikalne emotki, tytuły, meble i wiele innych przedmiotów kosmetycznych.

To jednak nie wszystko, bo posiadacze najnowszego rozdziału otrzymają także dostęp do dwóch nowych towarzyszy: Ember i Isobelle. A zważywszy na to, że developerzy wzięli sobie do serca wiele opinii graczy wygłoszonych na temat dotychczas dostępnych towarzyszy, to nowe postacie mają nas nieźle zaskoczyć.

Nie tylko przygotowano o wiele więcej dialogów i różnych zachowań, ale także ich historie uczyniono znacznie ciekawszymi. I ponoć będzie się działo. Khajiitka Ember jest lekko zwariowanym magiem, a do tego uwielbia wszelkiego rodzaju kłopoty – szczególnie te, w które może wpakować graczy, podczas gdy szlachcianka Isobelle twardo stąpa po ziemi, jednak jest nieco zakręcona.

Z innych nowości, które udostępnione zostaną posiadaczom High Isle warto wymienić 12-osobowy rajd Dreadsail Reef, nowe wydarzenia publiczne, 10 nowych zestawów wyposażenia, pięć nowych przedmiotów mitycznych, a także nowe elementy kolekcjonerskie, meble, barwniki, osiągnięcia i tytuły.

Rozdział The Elder Scrolls Online: High Isle zadebiutuje już 6 czerwca na PC i Mac i 21 czerwca na konsolach, ale można go zakupić już w tej chwili i otrzymać bonusowe nagrody.

Muszę jednak dodać, że wraz z premierą nowego rozdziału, do The Elder Scrolls Online trafi także darmowa i dostępna dla wszystkich użytkowników aktualizacja 34, która wprowadzi między innymi: hiszpańską lokalizację, kamienie Mundus w Armory, ulepszone koło szybkiego wyboru, nowe domy i meble, a także wiele innych poprawek.

Poprzedni artykułGeneration Zero z nowym trybem ataku na bazy
Następny artykułNo Man’s Sky z banitami i kosmicznymi żaglowcami
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Grzegorz Wesołowski

Eso to umnie zawsze chwilowe zauroczenie. Kilka dni ostrego grania a potem długa przerwa ^^ Pewnie zajrzę do gry gdy dodatek wejdzie w życie.