Project Zomboid podbija serca fanów surwiwali. I to w jakim stylu. Gra, która zadebiutowała we wczesnym dostępie na Steam pod koniec 2013 roku i przez wiele lat nie przekroczyła bariery 5 tysięcy jednocześnie grających użytkowników, w ostatnim miesiącu osiągnęła 65 tysięcy!

We wzroście popularności tej gry z pewnością pomogła grudniowa aktualizacja, która udostępniła nowe miasto, lepsze animacje, ulepszony samouczek i system walki, nowe bronie, elementy opowieści oraz nowy system ran.

Project Zomboid to surwiwalowy sandbox z izometrycznym rzutem, który wrzuca gracza w świat pełen zombiaków, gdzie – jak to zazwyczaj bywa – trzeba przetrwać kolejne dni. I tak jak to w przypadku tego gier bywa, w przetrwaniu pomoże nam zbieranie surowców, budowanie schronień, wytwarzanie potrzebnych przedmiotów, a także hodowla, łowienie ryb i walka.

Prócz tego do dyspozycji graczy oddano wielki świat wypełniony hordami zombiaków, pojazdy, a także losowe wydarzenia z którymi należy sobie poradzić: depresja, nuda, głód, pragnienie i choroby.

Project Zomboid oferuje rozgrywkę singleplayer oraz w kooperacji do czterech osób.

Dajcie znać czy gracie i co sądzicie o tym tytule 🙂

ŹRÓDŁOSteam
Poprzedni artykułFInal Fantasy XIV: Powrót panny Kiwaczkowej
Następny artykułNew World testuje zmodyfikowane ekspedycje oraz odłamki umbralu
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
ghoulasD

Cóż mogę powiedzieć jest naprawdę świetnym survivalem z taka masą mechanik i realizmem że ciężko to ogarnąć a le mimo to rozgrywka jest mega miodna, szczególnie w multi.