Powiem Wam uczciwie, że przeglądając róznego rodzaju informacje, zaczynam się zastanawiać, czy nie powinnam zacząć pisać także o grach MMO, które wydawane są na urządzenia mobilne.

Jest ich coraz więcej, szczególnie jeśli chodzi o azjatyckie produkcje i jestem przekonana, że rynek ten będzie się rozrastał.

W tym tygodniu popularna sieciowa gra MMORPG MapleStory została przeniesiona przez Nexon Korea na urządzenia mobilne z systemem Android i wydana na całym świecie pod tytułem „Pocket MapleStory„. W samej Azji gra ta została pobrana już ponad 7 milionów razy i znajdowała się na czele rankingów darmowych gier w App Store i Google Play. Pocket MapleStory jest dostępne do pobrania na urządzenia mobilne za darmo z Google Play i wkrótce będzie także dostępna w iOS App Store.

 

Jeśli to MMO Was nie zadowala, to może zainteresujecie się Age of Wushu Dynasty, która to gra jest mniejszą wersją Age of Wushu i w listopadzie wejdzie w fazę zamkniętych beta testów. W grze tej gracze będą mogli szkolić się w jednym z czterech stylów walki i zawierać będzie w sobie zarówno elementy PvE, jak i PvP.

 

To przyznać się jak wielu z Was gra na swoich komórkach? Jeśli o mnie chodzi to przyznaję się do Ingresa…