Ekipa WildStar planuje przeprowadzić kolejna konsolidacje serwerów, co oznacza, że do dyspozycji graczy pozostaną dwa – po jednym na każdy region.

Po przeanalizowaniu preferencji graczy, studio Carbine ustaliło, że większość graczy woli spędzać swój czas na serwerach PvE, co wpływa bardzo negatywnie na zaludnienie serwerów PvP. Dlatego też, aby naprawić ten problem twórcy gry postanowili przenieść wszystkie postacie z serwerów PvP na serwery PvE.

Gracze, którzy lubią PvP będą mogli wykorzystać nowy system flagowania. Dzięki niemu gracze będą mogli zdobyć  na serwerach PvE odpowiednia walutę PvP, która do niedawna była dostępna jako nagroda tylko na Arenach i Battlegroundach. Także wszyscy pokonani w czasie gdy postać jest oflagowana na PvP przeciwnicy NPC nagradzać będą większą ilość złota.

Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat zmian w PvP w WildStar, to zajrzyjcie na stronę główną gry.

Niestety, wygląda na to, że zmiana modelu biznesowego gry na F2P nie za bardzo pomogła temu tytułowi. Szkoda, bo pomysł jest bardzo oryginalny, jednakże muszę powiedzieć jedno – WildStar jest zdecydowanie grą dla osób, które lubią skakać wokół przeciwnika jak królik na dopingu…