W dniu wczorajszym twórca ArcheAge, firma XL Games, udostępnił fanom tego tytułu nową wersję strony, przedstawiającą zmiany jakie wprowadzone zostaną w lipcu (w Korei) wraz z aktualizacją 3.0 – Nienawiść Orchidny.

Lokalizacja nowych zawartości zajmie z pewnością kilka miesięcy, dlatego też nie podejrzewam, iż pierwsza faza tej aktualizacji wprowadzona zostanie przez TRION najwcześniej październik/listopad.

No dobrze, to oto czego dowiedzieliśmy się z informacji podanych na stronie aktualizacji 3.0. Zaznaczam, że mogę się mylić i wiele rzeczy może zostać zmienionych, więc proszę poniższe informacje brać z przymrużeniem oka.

ArcheAge 3.0 będzie największą aktualizacją jaka została wprowadzona do tej gry od dnia jej premiery. Wprowadzi ona dwie nowe rasy z możliwością przemiany, siedem nowych regionów, nowe umiejętności oraz areny PvP, nowego latającego bossa rajdowego oraz wiele innych zmian.

.

RASY

Krasnoludy zamieszkiwać będą na zachodnim kontynencie (Nuia) i będą one pod względem wielkości, najmniejszą rasą wprowadzoną do gry.

archeage-3-0-krasnoludki

Krasnoludy są wykwalifikowanymi górnikami oraz rzemieślnikami, które całe swoje dotychczasowe życie spędzili pod ziemią, i dzięki temu zgromadzili niewyobrażalne bogactwo oraz opracowali unikalne technologie. Po wiekach spędzonych w podziemnych miastach, postanowili zamieszkać na powierzchni i dzięki swojej wiedzy technologicznej zdobyć nowe tereny do zamieszkania.

Krasnoludy otrzymają dwie dedykowane im strefy (jedna to niby instancja) oraz nowe questy wyjaśniające ich  pochodzenie oraz dlaczego postanowili się ujawnić.

Jeśli chodzi o rasę Warborn, to zamieszkiwać będzie ona kontynent Haranya i będzie to fizycznie największa rasa dostępna w ArcheAge. Także i ta rasa otrzyma dwie dedykowane sobie strefy, z czego jedna jest instancją.

.

Nowe rasy nie tylko otrzymają nowe lokacje oraz mounty (krasnolud – dzik, warborn – armadillo), ale i nowe specjalne umiejętności rasowe. Każda z tych ras otrzyma nowy zestaw umiejętności pasywnych na poziomie 1. Na poziomie 30 obie rasy otrzymają wyjątkową umiejętność pozwalająca im na przekształcenie się w inna formę, dzięki czemu uzyskują dostęp do nowych unikalnych rasowych zdolności bojowych, kosztem utraty dostępu do klasowych.

archeage-3-0-warborn

archeage-3-0-krasnolud

Przeciwnicy

Nowe strefy, to także nowi przeciwnicy NPC na jakich natkną się gracze.

archeage-3-0-przeciwnicy

WYGLĄD POSTACI

Wraz z wprowadzeniem dwóch nowych ras, XL Games doda znacznie więcej możliwości personalizacji wyglądu postaci. Naprawdę olbrzymie możliwości, ale niestety na tą chwilę nie wiem, czy funkcje te zostaną wprowadzone dla innych ras.

.

HOUSING

Wraz z aktualizacją 3.0 do gry wprowadzone zostaną dwa nowe regiony, w których będzie miejsce na postawienie 2.500 średniej wielkości domów (nie wiem, czy chodzi o 16×16, czy też 24×24).

Dodatkowo dworki (mansion) będzie można ulepszać na różne wersje, podobnie do systemu ulepszania domów, jaki wprowadzony został w aktualizacji 2.0. Oznacza to, że będziecie mogli mieć dwory wyspecjalizowane w następujący sposób:

  • sprzedające specjalistyczne nasiona, które mogą rosnąć tylko w specjalnych strefach;
  • nowe paczki handlowe;
  • specjalistyczny stół crafterski dla profesji na poziomie 230.000;
  • wynajem pojazdów (statki, haulery, samochody);
  • z działem na dachu do ataku nieprzyjaciół.

.

Reszta informacji dostępna w kolejnej odsłonie 🙂