No cóż, nie ma to jak osoby, których największym wyzwaniem w grze jest wynajdywanie wszelkich błędów celem ich wykorzystania.

W poniedziałek wyłączono w ArcheAge możliwość zarabiania honoru w walkach PvP. To bardzo ważna informacja, szczególnie, że to właśnie za honor można zakupić najlepsze kamienie do ulepszania sprzętu.

20150518_archeage_honor

Dlaczego? Okazuje się, że bardzo duża ilość graczy korzystała z exploitu, gdzie w ciągu kilku minut można było napić mnóstwo punktów honoru – 40 za każde zadane obrażenia! Potrzeba było do tego chętnego na współpracę pirata, który trafi do więzienia i z niego ucieknie, a następnie należało go prze-teleportować do zony gdzie można wywołać wojnę. Potem wystarczyło, aby wypił on flaszkę z potionem uniemożliwiającym stratę punktów honoru, co daje buffa nieśmiertelności. Następnie wystarczy Endless Arrow z drzewka Archera i… możecie sobie wyobrazić jak szybko zarabiało się honor… Poza tym, wydaje mi się, że w ten sam sposób ludzie levelowali drzewka klasowe, gdyż każdorazowe uderzenie nagradzało 30.000 XP.

Co niektórzy gracze zarobili miliony punktów honoru, więc nie ma co się dziwić, że cena rzeczy za honor na AH zrobiły się tak tanie na niektórych serwerach.

No cóż, w poniedziałek TRION podjął decyzję o dość radykalnym rozwiązaniu tego problemu.

Otóż, nie dość, że wyłączono zarabianie honoru z PvP, to osoby, które uczestniczyły w tym procederze zostaną zbanowane na zawsze! Erm… no może nie do końca. Wpierw zawieszone, po czym przeanalizowana zostanie ich sprawa i może się zdarzyć jedna z 3 rzeczy, w zależności od stopnia przewinienia:

  • ostrzeżenia i zresetowanie honoru do 0;
  • zawieszenie na 3 dni, zresetowanie honoru i odebranie zarobionego złota oraz usunięcie kamieni zakupionych za ten honor – łacznie z tymi przesłanymi na inne konta;
  • zbanowani na zawsze.

No cóż, znając życie może to troszkę potrwać. Osobiście uważam jednak, że każda osoba, która wykorzystała ten exploit, powinna zostać zbanowana na zawsze, bez względu na to ile pieniędzy zostawiła w grze.

P.S.  Jest jeszcze jeden błąd, który pojawił się w grze po ostatniej aktualizacji… Nie jest on związany z honorem, ale myślę, że warto abyście o tym wiedzieli. Osoby, które pływają statkami wiedzą o tym, że osobę za sterem dość trudno jest zabić ze względu na to, że posiada specjalny buff redukujący obrażenia. No cóż, do niedawana, było praktycznie niemożliwe aby osobę taka oderwać od steru, chyba, że sama go puściła. Wygląda na to, że wiele osób spamuje teraz podstawową zdolność Kick oraz Overwhelm, Telekinesis i Kraken Spear aby oderwać kapitana od sterów. Tak – jest to bug i została zgłoszony do XL Games, ale jego naprawienie z pewnością trochę potrwa…

Poprzedni artykułTragikomedia w PlanetSide 2…
Następny artykuł25.000 zbanowanych, 3 odbanowanych?