W trakcie piątkowego livestreamu ArcheAge, ekipa tej gry zdradziła nieco szczegółów dotyczących lipcowej aktualizacji gry, która tak naprawdę uruchomi kilka eventów.

Oto najważniejsze zmiany, jakie wprowadzone zostaną do gry w dniu dzisiejszym (20 lipiec):

  • poprawiono problemy z kilkoma kostiumami;
  • przepis na gilda dust nie będzie konsumować już many;
  • zmiany w systemie, które maja pomóc w zachowywaniu ustawień;
  • koniec z przedmiotami ze skrzynek z MarketPlace (mounty, stroje), które można było od jakiegoś czasu sprzedawać w Domu Aukcyjnym – od teraz będą one znowu przypisane do postaci.

Trzy z eventów uruchomione zostaną w dniu dzisiejszym, natomiast czwarty – Zodiak, pojawi się w sierpniu.

  • Shining Shores
  • Seabug Season
  • Weekend Mixer

Weekend Mixer

Ten event jest czymś zupełnie nowym i czynny będzie TYLKO w weekendy. W soboty i niedziele gracze będą mogli otrzymać dwa nowe questy, które wymagają zebrania specjalnych przedmiotów i wytworzenie mikstur. Po skończeniu questa gracz otrzymuje miksturę w prezencie, która musi być ona użyta w ciągu 12 godzin i daje buffa na na 5 godzin, który odnawia się co 60 minut zwiększając jego efekt.

Jedna z mikstur zwiększa regeneracje punktów labora. Na poziomie I buff ten daje + 3 labor co 5 minut, na poziomie II daje +6, na poziomie 3 daje + 9, potem kolejno +12 i +15. Poziom 5 buffa jest maksymalny.

Druga z mikstur, która można zdobyć, zwiększa zdobywanie punktów honora za misje i wojny – cokolwiek to znaczy. Na poziomie I jest to +20%, a na poziomie V juz + 100%.

20160715_archeage-event-mikstury

  • Shining Shores

Gracze będą w stanie złapać specjalne, błyszczące wersje czterech ryb, które maja maksymalna długość oraz wagę, więc dostanie się za nie trochę więcej pieniędzy. Zebranie czterech trofeów nagradza achievmentem oraz tytułem Fiesta Fisherman, który daje +10.000 do profesji fishing oraz specjalny kostium do łowienia  ryb (szybsze pływanie, zmniejsza cooldown na propellant dla kutrów).

  • Seabug Season

Event dostępny będzie do 2 sierpnia i quest na niego dostaje się z divine clock: The Elder’s Letter. Gracze polować będą na seabugi i luśki, a w zamian otrzymywać będą tokeny, które mogą wymienić na różnego rodzaju buffy, akcesoria do domów, Green Man pet, itd. Jedną z nagród jakie będzie można zdobyć jest także bound Crest Trade Pack Storage Crate dla łodzi.

Kolejną ważną informacją jest podział serwera testowego na PTS i ETS oraz pierwsze testy rozdzielające czasy eventów na dwa regiony. Dzięki temu gracze z serwerów europejskich będą mieć główne eventy w grze dostosowane do naszego czasu. Oprócz tego ekipa ArcheAge robi kolejne podejścia do kolejkowania skilli oraz wersji koreańskich niektórych zdolności klasowych, więc warto abyście to sobie wypróbowali. Testy na serwerze ETS odbywać się będą 21, 22 i 25 lipca w godzinach od 24:00 do 3:00 w nocy.

A tymczasem na serwery koreańskie ArcheAge trafił nowy wierzchowiec – mechaniczny byk z piekieł.