Muszę się Wam do czegoś przyznać – nie gram w gry Blizzarda. Przynajmniej do niedawna mogłam tak powiedzieć, ale to się ostatnio zmieniło.

Niestety, z przykrością donoszę iż od niedawna gram w gry Blizzarda, a konkretnie to Hearthstone. Tak, tak, to wszystko wina tego nieszczęsnego linku referencyjnego od mojego szanownego kolegi, którym miałam mu pomóc zdobyć jakąś tam super-uber-wypasioną nagrodę. I ją zdobył. A przy tm ja się wciągnęłam, a to nie było w planach!

Pewnie zastanawiacie się dlaczego napisałam, że nie gra(ła)m w gry Blizzarda? Otóż, wiele lat temu, kiedy gry MMORPG można było wyliczyć na palcach jednej ręki, powstał EverQuest. Jestem przekonana, że niewielu z Was pamięta o tej grze, która o dziwo istnieje do dzisiaj, ale musicie wiedzieć, że słynny i niezwykle dochodowy World of Warcraft został stworzony przez osoby, które pracowały właśnie nad EverQuest. Nie grałam w EQ1, ale moją pierwszą i jedyną przez wiele lat (osiem) był jej następca – EverQuest 2. Grając w ten tytuł nasłuchałam się na temat WoW i jak to ludzie z Blizzarda kradną pomysły (pandy były wpierw w EQ2, a potem w WoW!) i jako prawdziwy, oddany i żądny krwi fan, postanowiłam, że w gry Blizzarda to ja grać nie będę.

EQ2_cathedral-of-bones_1

I patrzcie jak długo wytrwałam 🙂

No cóż, może i World of Warcraft ma wiele wspólnego z EverQuest 2. Może i karcianka Legends of Norrath była wcześniej, to co jednak Blizzard zrobił z Hearthstone – pełen szacunek.

Jest jeszcze jedna rzecz, której możecie o mnie nie wiedzieć. Grając wybieram zazwyczaj wersję angielskojęzyczną, a Hearthstone jest chyba moją pierwszą polskojęzyczną grą i jestem zachwycona przekładem. Pełen podziw dla osób odpowiedzialnych za tłumaczenia nazw kart i innych szczegółów.

Samo losowanie przeciwników jest świetne. Z niecierpliwością wyczekuję na kogoż to ja dzisiaj trafię i cały czas mam nadzieję, że w końcu będzie to jakiś Pechowy Przeciwnik, tak abym mogła wygrać!

Brunet Wieczorową Porą też nie byłby zły, podobnie jak i Kapitan Oczywistość. Myślę, że dałabym sobie nawet radę z Rzecznikiem Rządu, ale ten Godny Przeciwnik to jest jakiś postrach. Szczególnie jak walnie mi takimi kartami na stół, że moje oczy robią się tak wielkie jak pięciozłotówki i nie wiem czego się chwytać z wrażenia.

20160910_hearthstone-2

Co to jest?! Skąd oni biorą te karty i jak ja je mogę zdobyć?

Poza tym nie wiem, którą klasą powinnam grać? Na początku wygrywałam Paladynem, ale te czasy chyba się już skończyły. Wiem, że brakuje mi kart. Troszkę też zaczyna mnie zniechęcać to, że aby zdobyć nowe karty to albo trzeba wydać pieniądze, albo też grindować powolnie zdobywając złoto i za to kupować pakiety.

Muszę powiedzieć, że podoba mi się Hearthstone, ale zastanawiam się czy bez wydawania pieniędzy jest szansa, aby cokolwiek w niej ugrać?

No cóż, przynajmniej zaczęłam grać w gry Blizzarda. Tylko nie mówcie o tym moim znajomym, z którymi przez lata grałam w EverQuest 2 😀