Uczciwie powiedzmy, że komunikacja Amazon Games Studio odnośnie październikowej premiery odświeżonej wersji New World nie należy do najlepszych. Jednak, z komunikatów prasowych, zdjęć i nieszczęsnego zwiastuna, możemy wyłapać nowości, które zawitają 15 października 2024 do New World: AETERNUM.

NOWY WYGLĄD POSTACI

W końcu doczekamy się tego o co prosimy od premiery gry: ulepszonej wersji okna personalizacji wyglądu postaci.

Prócz istniejących „twarzy” do gry dodanych zostanie 68 nowych, a do tego inne odcienie skóry, nowe tatuaże, blizny i fryzury.

Czy będziemy mogli zmienić wygląd istniejących postaci? Tego jeszcze nie wiem, ale mam nadzieję, że tak.

ARCHETYPY POSTACI

Nowi gracze często są zagubieni i nie do końca rozumieją, iż w New World można grać każdą bronią, która poniekąd definiuje klasę postaci. By ułatwić im pierwsze kroki, na starcie gry do wyboru dostaną jeden z sześciu archetypów:

  • niszczyciel: topór dwuręczny i topór
  • żołnierz: ciężki pancerz, siekierka, miecz i tarcza
  • wojownik: średni pancerz, miecz dwuręczny i garłacz
  • pionier: lekki pancerz, łuk i włócznia
  • muszkieter: muszkiet i rapier
  • mistyk: rękawica próżni i laska życia
  • okultysta: laska ognia i rękawica lodu

Każdy z archetypów zacznie także z unikalnym w wyglądzie pancerzem i naprawdę mam nadzieję, że będziemy mogli go zdobyć bez konieczności zakładania nowych postaci 🙂

NOWY SAMOUCZEK

Wprowadzenie do gry także ulegnie zmianie. I nie chodzi o same misje i naukę walki, ale także o region, który na zdjęciach wygląda nieco inaczej.

WYSPY KORDELASOWE

Wygląda a to, że w region ten nie tylko zostanie powiększony o strefę PvP Free-for-All, ale także odświeżony zostanie jego wygląd. Świadczą o tym opisy zdjęć, jakie udostępniło studio.

 

NOWY RAJD

Osoby lubiące wyzwania będą mogły udać się na 10-osobowy rajd Hercyne, gdzie stoszymy walkę z trzema bossami. Dwa z nich już zaprezentowano: Wilkołak i Brood Mother.

SOLOWE PRÓBY

Możliwość zmierzenia się z bossami w walce solo. Jest wielce prawdopodobne, że powrócą Próby Dusz, które znamy z fabuły. Gracze od dawna domagali się powrotu tych walk, bo w sumie to szkoda, że walczymy z nimi raz i nie mamy do nich już dostępu.

Prócz tego prawdopodobnie będziemy mogli walczyć solo także z innymi bossami, jak chociażby Isabellą o czym wspomnieli developerzy podczas IGN stream na Summer Game Fest.

A poniżej zdjęcie nowego, tajemniczego bossa 🙂

NOWE WYPOSAŻENIE

Poziom wyposażenia wzrośnie na 725. Nowy rajd, jak i region PvP – Strefa Bezprawia – oferować będzie możliwość zdobycia najlepszego ekwipunku.

PŁYWANIE

Tak, w końcu doczekamy się funkcjonalności, która powinna zostać udostępniona wraz z premierą gry.

Z drugiej strony, ESO miało premierę 10 lat temu i nadal po wejściu do wody giniemy śmiercią tragiczną 🙂

NOWI PRZECIWNICY

Od dawna skarżymy się na małą różnorodność przeciwników i wygląda na to, że w końcu może to się zmienić.

Na zdjęciach widzimy Wilkołaki i inne stworzenia, na zwiastunie można zauważyć przeciwników wyglądających na pajęczaki, a developerzy dawali wskazówki, że także hipopotamy zawitają do gry 🙂

CROSSPLAY I MEGA SERWERY

Koniec z kolejkami i koniecznością otwierania nowych serwerów, po to by po kilku miesiącach je zamknąć.

Do New World wprowadzono ostatnio Rejony (shardy) – nową technologię serwerową, która ma lepiej radzić sobie ze zwiększoną populacją graczy. Wystarczy, że któryś z regionów osiągnie pewien poziom graczy, a automatycznie – bez ekranów ładowania – otworzy się kolejny rejon do którego przekierowywani będą gracze. Jeden z rejonów będzie zawsze przeznaczony dla graczy oznaczonych do PvP.

To oczywiście przygotowania do zapowiedzianego między-platformowego crossplaya, gdyż gracze z Playstation oraz Xbox będą grać na obecnie istniejących serwerach.

WIERZCHOWCE

Do gry dodany zostanie nowy wierzchowiec: niedźwiedź.

DLACZEGO New World: AETERNUM?

Nie oszukujmy się – nazwa New World nie należy do najbardziej kreatywnych. Wpisując tę frazę w wyszukiwarce otrzymujemy mnóstwo innych wyników. Jeśli gra zmieni nazwę na AETERNUM, to jest wielce prawdopodobne, że stanie się bardziej rozpoznawalna wśród graczy.

Poza tym, to także potrzebny tej grze re-launch, czyli ponowna premiera – podobnie jak swojego czasu zrobiło Square Enix z Final Fantasy IV: REALM REBORN. I wszyscy wiemy, że wyszło to tej grze na dobre. Miejmy więc nadzieję, że podobnie będzie z New World: Aeternum.

Jak widzicie, październik przyniesie nam sporo nowości, a to pewnie tylko ułamek tego o czym dowiemy się w przeciągu najbliższych miesięcy.

Postaram się Was informować na bieżąco. A tymczasem zapraszam na naszego discorda i do naszej małej, rodzinnej gildii Turbogroszki istniejącej od premiery 🙂

Poprzedni artykułThe First Descendant z premierą już w lipcu!