Parę dni temu SOE ogłosiło iż jeszcze w kwietniu, a najpóźniej 1 maja, ich nowe MMO – Landmark, wejdzie do programu Player Studio. W ramach tego rozszerzenia, osoby zainteresowane tworzeniem przedmiotów dla graczy tej gry będa mogli przesyłać swoje projekty.

Wraz z uruchomieniem Player Studio w Landmark, swoje projekty będą mogły przesyłać także osoby spoza USA, gdyż program ten będzie dostępny także dla mieszkańców Kanady, Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Oznacza to, że mieszkańcy tychże krajów będą mogli przesyłać swoje projekty do wszystkich gier SOE w których działa Player Studio.

Na obecną chwilę Player Studio funkcjonuje w EverQuest, EverQuest 2 oraz PlanetSide 2 gdzie twórcy mogą przesyłać swoje propozycje w 17 różnych kategoriach. celem SOE jest dodanie w ciagu najbliższych miesięcy kolejnych 18 kategorii we wszystkich uczestniczących grach.

Aby móc przesyłać swoje projekty osoba taka będzie musiała posiadać konto SOE. I to jest dość dziwne jak dla mnie stwierdzenie zważywszy na to, że dwa lata temu SOE ogłosiło swoją współpracę z P7S1 wraz z prawie całkowitą blokadą rejestracji kont SOE dla nowych graczy z Europy…

Po tym jak SOE podjęło decyzję iż w Landmark można grać tylko na kontach SOE, decyzja o Player Studio dostępnym tylko dla konto SOE sugeruje dalsze odcinanie się tej firmy od P7S1. Jestem ciekawa co z tego wyniknie… Być może P7S1 ogłosi niedługo swój własny program podobny do Player Studio. Czas pokaże…

6 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Skara

albo włączą myślenie i sami się zajmą dystrybucją w EU

Krakex

nie rozumiem zupełnie tej polityki. Dlaczego my nie możemy mieć tego Player studio dostepnego do kupna??

BlackJDragon

to właśnie polityka 😀

Krakex

ale jaki to ma cel?

Skara

przez różne dziwne podatki, ustawy, pozwolenia tzn kupe pierdół przez które każdy boi się założyć coś swojego

Bocian

Może w 2015 jak wejdzie Strefa wolnego handlu między USA a UE.