Prawdę powiedziawszy nie miałam koncepcji na tytuł, a chciałabym napisać parę słów o kilku nowych rzeczach, które dodane zostaną do gry w trakcie 1.7, a które nie są związane ze statkami.

Chodzi mi konkretnie o:

  • kępach drzew Daru Skyreach
  • drzewach Radiant Archeum
  • oraz o kuchenkach w których przygotowuje się elementy do regrade – Regrade Brazier.

Zacznijmy od nowych kęp drzew – Daru Skyreach Woodlot, które gracze zakupić będą mogli za 1200 punktów vocation i które dojrzewają 12 godzin.

Z testów przeprowadzonych przez graczy wynika, iż po tym jak drzewa dojrzeją można je zrąbać – koszt wynosi 200 labora i otrzymuje się ok. 200 sztuk drewna. Ale to nie wszystko.

Ciekawostka jest to, że kępa ta różni się od tych dotychczas istniejących w grze nie tylko tym, że składa się z różnych drzewa, ale także tym iż może zostać rażona przez piorun. Jeśli tak się stanie to szczęśliwy posiadacz takiej kępy może otrzymać od 2 do 4 drzew rażonych piorunem z jednej kępy!

archeage_daru-woodlot-thunderstruck

Dla przypomnienia – kępy drzew Daru nie będą przypisane do konta, więc po ich zakupie od merchanta za punkty vocation można je będzie wystawić na sprzedaż na AH.

Kępy drzew Daru to nie jedyne nowe drzewa, jakie trafia do gry w trakcie aktualizacji 1.7 – Mroczne Przepowiednie. Radiant Archeum Tree – tak właśnie nazywać się będą nowe drzewa, z których gracze będą mogli uzyskać Archeum. Jest tylko jedno „ale”… Aby one dojrzały muszą zostać podlane wodą mineralną z Aurorii, która to po aktualizacji 1.7 znajdować się będzie tylko w  dwóch miejscach na Aurorii – Heedmar i Exeloch.

archeage_radiant-archeum-tree

Nowe drzewa Archeum będą dość duże: na działce 16×16 zmieści się ich tylko 4, podczas gdy na gazebo posadzić ich będzie można 8 sztuk. Sadzonki tych drzew dostępne będą tylko z nowo dodanych „zielonych” coinpursów, skąd wypadać będą także specjalne „paleniska” do rzeczy na regrade przedmiotów.

Jak konkretnie hodować sie będzie te drzewa? Wpierw należy wydobyć wodę mineralną, którą znależc można tylko na Aurorii i która po wydobyciu pojawi się ponownie w tym samym miejscu dopiero po 1,5 godzinie. Kosztować to będzie 15 punktów labora. Woda ta w formie beczki na plecach dostarczona musi zostać na działkę i przy jej pomocy sadzi się nowe drzewka, które dojrzewają 8 godzin. Po tym jak dojrzeją należy zidentyfikować rodzaj archeum (75 labora), jakie może być z nich zebrane:

  • wysokie drzewa dadzą kryształy (od 7 do 8 sztuk)
  • świecące drzewa dadzą shardy (od 8 do 10)
  • a te matowe – pył (dust) (od 17 do 18)

archeage_radiant-archeum-tree2

Nowe drzewka Archeum to nie jedyna specjalność Aurorii. Kolejna nowością, która wprowadzona zostanie do gry to Regrade Brazier do których to gracze potrzebować będą płonących lasów, a konkretnie to pni. Płonące lasy można będzie znaleźć tylko w  dwóch miejscach: Marcala i Calmlands. To właśnie w tych lasach, gracze będą musieli wykopać pień i dostarczyć go, w postaci paczki na plecach, do miejsca gdzie postawione będą te specjalne paleniska.

archeage_regrade-brazier-flaming-stomp

Tak samo jak i w przypadku drzew, paleniska palą się przez 8 godzin, a po ich wypaleniu można zidentyfikować rodzaj rzeczy do regrade:

  • paleniska „Warm” nagradzać będą fragmentami – potrzeba ich 10 sztuk i 10 labora aby móc je połączyć w odpowiedni …point służący do tworzenia scrolli do regrade (np. Warm Sunlit Regrade Brazeir może dać od 6 do 8 fragmentów Sunpoint),
  • paleniska „hot” natomiast nagradzać będa od razu gotowymi pointami, także w zależności o rodzaju jaki wynikł w czasie identyfikacji (np. Hot Moonlight Regrade Brazier może nagrodzić gracza 2-3 Moonpointami).

archeage_regrade-brazier

No więc, jakieś plany związane z zajęciem ziemi w odpowiednim miejscu na Aurorii?

Poprzedni artykułGranaty trafią do H1Z1
Następny artykułTajemnicze zmiany na PTS
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
squib

LABOR”U” nie labora…..
Słowa kończące na „or” odmieniasz z końcówką U, np. traktoru (nie traktora), koloru (nie kolora). Odwrotnie jest jak przy końcówce „er” bo wtedy faktycznie końcówka to A (np. fryzjera).
Przepraszam za wywód, ale widzę masę ludzi z Archeage’a popełniających ten błąd i chyba wypada to sprostować…

squib

Odmieniasz je w polski sposób więc traktujesz jak polskie. Hotdog czy pizza to też nie są polskie słowa, a zamawiając je odmieniasz końcówki 🙂

squib

Ale nie wspomniałem o najważniejszym, dzięki za poradnik bo właśnie info o nowych paleniskach szukałem i dzięki Tobie mam wszystko co i jak w jednym miejscu 🙂