Jak się można było spodziewać, przedstawiciele ekipy ArcheAge, zebrali się w studiu, aby odpowiadać na pytania graczy związane z tą grą.

Aktualizacja 1.7b, czyli Mroczne Głębiny, trafi na serwery Live we wtorek 23 czerwca.

 • Kiedy wprowadzone zostaną paczki handlowe z Aurorii?

Nie będzie to w 1.7B, ale w jednej z kolejnej dużej aktualizacji.

 • Czarne perły – w Korei ceny tych kamieni są niskie, bo do gry wprowadzone zostały różnego rodzaju eventy oraz rośliny z których można je dostać.

Jubilerzy wiedzą, że czarne perły są dużym problemem przy tworzeniu biżuterii. W Korei także były takie problemy, dlatego wprowadzono alternatywny sposób ich zdobywania. Trion robi co może, aby wprowadzić te ulepszenia na serwery Live tak szybko jak to będzie możliwe.

 • Boskie Błogowslawieństwo – event zaczął się 8 czerwca i ma zakończyć się 22.

W plikach gry data końca eventu jest 24 czerwca, ale zostanie to zaktualizowane w przyszłym tygodniu i event zostanie zakończony 22 czerwca.

 • Rozmiar rodziny?

XL Games ma zamiar zwiększyć rozmiar rodziny z 8 na 12 postaci. Data tej zmiany nie jest jeszcze znana.

 • Rozłączenia z serwera (god have disconnected you)

Tak, Trion zdaje sobie sprawę, że po ostatniej aktualizacji pojawiła się większa liczba rozłączeń. Proszą o raportowanie tych błędów, aby określić ich przyczynę.

 • System kolejkowania zdolności

System był ten już w trakcie testów, ale okazało się, że włączając go wyłączono jednocześnie oddziaływanie prawym przyciskiem myszy na funkcje dla takich rzeczy jak armaty i inne. Jest gdzieś konflikt w kodzie gry i musi to zostać zmienione. Nie jest to łatwa zmiana, ale trwają prace. System kolejkowania zdolności nie jest coś z czym została gra stworzona – musi być on teraz dodany do gry.

 • Czas festiwalowy – czy eventy te będą częściej pojawiały się w grze? W Rosji były on w White Arden, Mahadevi i Two Crowns. W Korei w Vilanelle był Festiwal Czereśni.

Kod jest gotowy. Nie dyskutowaliśmy jeszcze kiedy pojawią się kolejne festiwale, ale z pewnością będą one dodawane.

 • Czy jest możliwe aby Gold Trader na wyspie Freedish pojawiał się o różnych godzinach? W tej chwili godziny sa stałe, i jest on praktycznie obstawiony przez najsilniejsze gildie.

Na tą chwilę nie wiadomo nic o jakichkolwiek zmianach.

 • Soothing Tonic nie dodaje odpowiedniej wartości wzrostu leczenia.

Dodaje on 10% do pełnej wartości zdolności leczących po dodaniu już wszystkich bonusów.

 • Kiedy do gry wprowadzony zostanie domek na drzewie i jak dużą działkę będzie on zajmował?

Khrolan w tym momencie postanowił zmienić temat, ale jednocześnie w ogólny sposób odpowiedzieć na to pytanie. Wszyscy wiedzą, że teraz wprowadzona zostanie aktualizacja 1.7B. Kolejna duża aktualizacja związana będzie z wersją 2.0, która obecna jest w Korei. Oznacza to, że 1.8 zostanie połączone z 2.0 i wprowadzone jednocześnie na serwery NA/EU. Jednym z powodów dla których zdecydowano się na taki krok, to fakt iż 2.0 wprowadził do gry mnóstwo bardzo fajnych rzeczy, a celem Trion jest dogonienie XL Games w aktualizacjach tak aby być w tym samym cyklu produkcyjnym. Wprowadzenie 1.8 i 2.0 jednocześnie, daje Trionowi możliwość wpływania na to co ma być wprowadzane do gry. Dom na drzewie jest częścią 2.0, także ulepszanie domów pojawi się w tym samym czasie. Na tą chwilę daty wprowadzenia tych aktualizacji nie są znane.

W tej samej aktualizacji pojawią się paczki handlowe z Aurorii.

Nie wiadomo czy aktualizacja ta pojawi się od razu w całości na serwerach Live, czy też zostanie podzielona.

 • Dlaczego 1.7 zostało rozbite na A i B?

Nie do końca tak jest. Aktualizacja ta została podzielona na duże A i malutkie b.

W lipcu wprowadzony zostanie ostatni element 1.7 – łodzie podwodne. Będzie ich w sumie 5 lub 6 i projekty na nie będzie można dostać jako rzut z bossa lub za Gilda Star. Są szybsze od delfina, maja torpedę i można na nich oddychać pod wodę.

archeage_lodz-podwodna

 • Zmiany w gildii? Co z możliwością używania dużych liter oraz specjalnych znaków.

Wciąż za wcześnie aby mówić o 2.0, ale jedną z głównych rzeczy w tej aktualizacji jest zmiana w systemie gildii, między innymi poziomy gildii i o wiele więcej funkcji dla lidera, takich jak dawanie celi (misji?) gildiowiczom i wypowiadanie wojny innym gildiom.

 • Co z eventami, które mają określone godziny kiedy się pojawiają?

W 2.0 wprowadzony został harmonogram, który pokazuje jak często pojawiają się dane eventy.

Wkrótce…

 • Alternatywny wygląd kostiumów?

Nie wiadomo kiedy, ale jest kilka kostiumów, gdzie można wybrać alternatywny wygląd, np. Angelic Whisper.

 • Lewiatan – czy jest sens go wprowadzać skoro walka z nim jest tak trudna, że nie został jeszcze zabity?

Lewiatan został zabity. Jest wielce prawdopodobne, że gracze będą mogli oddziaływać na Lewiatana w inny sposób.

Patrzymy teraz na Czerwonego Smoka i określamy co musi zostać zmienione aby gracze mogli go zabić. Czerwony Smok i Lweiatan mają najlepsze nagrody. Powinny być rzadkie, ale czy aż tak? Raczej nie do końca.

Lewiatan, którego gracze poznają za tydzień będzie wersją trudną… (podtekst: może zostać zmieniony w przyszłości – Kinya)

 • Camilla w Serpentis jest trudniejsza od innych bossów. Jakieś plany aby to zmienić?

Nic o tym nie wiadomo.

 • Czy frakcja piratów będzie ulepszona, tak aby stała się atrakcyjniejsza dla graczy?

Jest wiele próśb o balans frakcji piratów i będziemy o tym rozmawiać gdy będziemy bliżej 2.0. Są jakieś zmiany dla piratów właśnie w tej aktualizacji.

 • Balans w Abyssal Attack? W tej chwili jedna frakcja dominuje ten event zabierając 20.000 złota dziennie.

Tak, tak ma być.

Jest to także jeden z powodów, dlaczego nacje tworzone przez graczy (wprowadzone w 1.8 w Korei – Kinya) zostały wyłączone. Właśnie dlatego, że nacje dominowały ten event. Na serwerach NA/ EU można zaobserwować, że zawiązywane są nieformalne alianse pomiędzy gildiami z przeciwnych frakcji, ale aliansy te mogą z czasem upadać. Oczywiście różni to się od serwera do serwera.

Kiedy eventy zostają przedstawione graczom, Trion patrzy na opinie graczy i na tej podstawie decyduje czy dany event powinien ponownie pojawić się w grze. Charm z tego eventu jest bardzo pożądany, ale trzeba pamiętać, że nadal bazuje na szczęściu gracza. Nie można z nim użyć innych charmów, co oznacza, że gracze nie mogą podnieść % szansy i walczą przeciwko bazowej wartości, która jest bardzo mała.

Być może charm ten zostanie kiedyś ponownie przedstawiony, lub nawet powtórzony event. Decyzja ta z pewnością zapadnie po tym jak pierwsi gracze dostaną charmy i po ich opiniach na forum.

 • Jaki jest plan w związku z olbrzymią ilością botów i reklam sprzedaży złota, które pojawiły się w grze w ciągu ostatnich 3 tygodni?

Jakiś czas temu wprowadzone zostały do gry elementy, które temu zapobiegały. Niestety, firmy, które sprzedają złoto pokonały te bariery i ponownie zaczęły się pojawiać w grze. Ostatnio mieliśmy wewnętrzne spotkanie, na którym dyskutowaliśmy o tym problemie. Wprowadzone zostaną nowe metody walki z botami.

 • Kiedy w ArcheAge pojawią się nowe eventy?

19 czerwca pojawi się 3-dniowy event lojalnościowy – za każde wydane 1000 labora gracz otrzyma 2 punkty lojalnościowe, które naliczone zostaną po zakończeniu eventu. Punkty te będą osobne dla NA i EU.

 • Jakiś fix dla porzucania zamków przez liderów?

W 1.7B wprowadzona zostanie poprawka uniemożliwiająca liderom gildii porzucanie gildii dopóki posiada ona zamek.

 • Czy nacje tworzone przez graczy pojawią się w grze?

Plan dla gry przygotowany jest na pół roku/ rok z góry i może system ten kiedyś zostać ponownie wprowadzone, jednakże nie na tą chwilę aby uniemozliwić nacjom monopolizację gry tak jak to było w Korei. System musi zostać wpierw zmieniony.

 • Plany Ayanad na kostiumy – na ta chwilę sa trzy. Czy są jakiś plany aby dodać ich więcej do gry?

Nie wiadomo

 • Czy jakieś plany aby wprowadzić projekty Ayanad dostepne w inny sposób? Może 1.000 pkt lojalnościowych?

Nic na ten temat nie wiadomo. Jeśli chodzi o punkty lojalnościowe to NIE. Przez to, że ekipa Triona gra w ArcheAge to rozumie jak ważne dla graczy jest to, że są one tak rzadkie.

 • Jakieś plany na wprowadzenie w poczcie opcji „zapłacić przy dostawie”?

Dobra sugestia…

 • Czy jakieś plany aby wprowadzić eko-paliwo dla kutrów z racji tego, że są one tak wolne w tej chwili?

Jeśli obserwujecie zmiany w Korei to z pewnością wiecie o nowej szybkiej łodzi rybackiej, jaka została tam wprowadzona w 2.0.

 • Czy będzie można zdobyć więcej odznak Merit za osiągnięcia w grze, tak aby mieć szansę zakupić te strasznie drogie rzeczy za te tokeny?

W przyszłych aktualizacjach będzie możliwość zarobienia więcej odznak Merit na dzień niż 3.

Aby zdobyć kostium, łódź i glider potrzeba na to dużo czasu.

 • Czy do samochodów można dodać skilla na wyrzucenie pasażera, który nie jest w grupie. Podobnego do zdolności na koniu, gdzie można pasażera zsadzić z siodła?

Bardzo dobra sugestia.

 • Ulepszony Patron

Możliwość kolejkowania do areny z każdego miejsca – przycisk na UI.

 • Ulepszanie na Mythic

Trion sprawdza prawie każde ulepszenie na Mythic. Gracze nie widzą ile rzeczy dana osoba popsuje zanim wbije rzecz na ten poziom.

W tym momencie na streamie pojawił się w dev Krazzyr w czymś, co chyba będzie nowym kostiumem w MarketPlace – Evergreen.

 • Czy jest szansa aby zorganizować konkurs na stroje projektowane przez graczy, tak jak to było w Korei? Zwycięzca otrzyma swój strój za darmo, gdy pojawi się w grze, oraz trochę kredytów?

Bardzo ciekawy pomysł – zapytamy się o regulamin.

I tak na koniec, oto kostium, który został zaprojektowany przez gracza i można go zakupić za odznaki Merit – Battle Fae.

archeage_battle-fae

No to czekam na Wasze komentarze. A może macie jakieś pytania do Triona? Można je by było zamieścić na forum i może ekipa ArcheAge by na nie odpowiedziała?

Poprzedni artykułNowa paczka – Marauder Crate
Następny artykułPancerze Auraxium dla Harasserów
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Archax

nowy kostium :/
Abyssal Attack czyli nadal jedna frakcja będzie dominować :/
Camilla :/
Ulepszenie na patrona spoko, nie daje tak wielkiej przewagi a będzie bardzo przydatne. Powiększenie rodziny też spoko tylko niech top szybko wprowadzą.
o jaki nowy kuter chodzi?

z pytań:
„kiedy zostanie wprowadzony zakaz używania potków/książek itp. na arenach”
„jakieś zmiany w sport fishing, nowe rodzaje ryb, więcej golda”
„gryf :p”
„nowe skillsety”
„trzecia wersja obsidian weapon/armor”

Torn

Hmm, może zapytanie aby Mount za honor (thunder dash) ulepszenie na Mount na wzór sfinksa?( latający kot?)