W tym tygodniu ArcheAge miał trzy restarty i hotfixy. Wszystko po to aby naprawić pewien exploit, który został wykorzystany przez część graczy.

O co chodzi? O bardzo pożądane charmy, które zapobiegają zniszczeniu przedmiotów na poziomie Celestial i wyżej, a które dostać można za monety z eventu Boskie Błogosławieństwo.

acheage_divine-box-patron-destruction-preventive-charm

Zanim zaczniecie myśleć: „****** Trion, zawalił sprawę po raz kolejny„, to proszę pamiętajcie o tym, że TRIOn jest tylko wydawcą i nie on jest odpowiedzialny za błędy w kodzie gry.

A właśnie o to chodzi. 'Sprytni’ gracze znaleźli sposób aby podmienić kod charma na kod sakiewki (coinpurse), przez co charm nie znikał im z ekwipunku i mogli ulepszać tyle rzeczy ile chcieli…

archeage_charm-exploit

Jeśli wydaje się Wam, że Trion przespał sprawę to nie jest to do końca prawda.

W oficjalnym komunikacie, który pojawił się na forum ArcheAge, Scapes poinformował graczy, że w procederze wzięło udział 63 konta, które zostały już zbanowane. Oprócz tego wszystkie przedmioty, które zostały w ten sposób ulepszone, usunięto z Domu Aukcyjnego (AH). Niestety, gracze którzy mieli pecha i zakupili takowe przedmioty, także je stracili. Jednakże, tym razem gracze Ci nie stracą pieniędzy jakie wydali na zakup tych przedmiotów, gdyż zgodnie z zapewnieniem Scapesa, zostaną one zwrócone.

Chcielibyśmy rzucić światło na kilka przedmiotów z wysokiego poziomu, które zostały usunięte w dniu wczorajszym. Nasza ekipa regularnie przegląda ulepszanie przedmiotów z poziomu Epic i wyżej, aby potwierdzić, że ich ulepszenie nie było rezultatem oszustwa. Jeśli wykrywamy nieuczciwą zabawę, taka jak użycie programów botujących lub nadużycie exploitów, to te bezprawnie ulepszone przedmioty sa usuwane i powiązane konta są odpowiednio traktowane.

W trakcie eventu Boskich Błogosławieństw, ekipa zauważyła podejrzaną aktywność na 63 kontach. Po zebraniu niezbędnych dowodów, konta te zostały zbanowane w czasie ostatniego hotfixa i przedmioty usunięto z gry.

Dlaczego czekaliśmy tak długo z rozwiązaniem tego problemu?

Gdy ma się zamiar zrobić najazd na kryjówkę złych ludzi, nie uprzedza się o tym, tak aby się nie rozproszyli i nie ukryli swoich łupów. Określiliśmy nasze cele i zlikwidowaliśmy je wszystkie w tym samym czasie, razem z nielegalnie ulepszonymi przedmiotami.

Poprzedni artykułMroczne Strefy Nowego Jorku
Następny artykułDodatkowe zmiany w LMG na PTS
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
RachitynowyJoe

…………… Trion>DBG