Wielkimi krokami zbliża się kolejna, tym razem naprawdę olbrzymia, aktualizacja w ArcheAgePrzebudzenie Bohaterów.

Połączy ona w sobie tak naprawdę dwie aktualizacje z koreańskiej wersji gry: 1.8 oraz 2.0. A wszystko to po to, aby gracze z Europy i Ameryki mogli trochę wcześniej cieszyć się nowościami wprowadzanymi do gry w Korei, niż teraz.

W Przebudzeniu Bohaterów, gracze będą mieli okazję zostania Liderami ich frakcji: Nuia, Haranya i Piratów. Bohaterzy wybrani przez graczy ArcheAge, będą mogli aktywować frakcyjne questy oraz zmobilizować swoich zwolenników podczas działań wojennych.

Wpierw jednak będą musieli zdobyć szacunek i podziw u innych graczy, co może okazać się naprawdę niezłym wyzwaniem.

Co 30 dni rozpocznie się okres wyboru Bohaterów, który to podzielony został na dwa etapy:

 • pierwsze 3 tygodnie jest okresem wyłaniania kandydatów,
 • kolejny tydzień to wybory wyłaniające frakcyjnych Bohaterów.

Wszyscy gracze ArcheAge mają szansę stać się Bohaterami swojej frakcji poprzez zdobywanie specjalnych punktów Przywództwa oraz zwiększanie ich Reputacji u sojuszników. Na koniec trzeciego tygodnia, 20 kandydatów z największą liczba punktów stanie w szranki wyborcze o tytuł Bohatera.

Archeage_NuiaFactionFortress_03

W jaki sposób będzie można zarobić punkty Przywództwa? Bardzo prosto:

 • poprzez udział w walkach PvP w otwartych zonach,
 • poprzez questy rajdowe i grupowe takie jak Tahyang’s Bolt, Seaknight i wiele innych;
 • oraz poprzez zdobywanie Reputacji od innych graczy.

Reputację (punkty Leadership) zdobywa się poprzez codzienne uczestnictwo w różnego rodzaju eventach, rajdach i grupach:

 • max 100 punktów za głosowanie graczy (Like!)
 • 4 pkt samemu oceniając innych (maks 2x na dzień)
 • max 50 pkt PvP w strefach konfliktu, wojny (maks 5 za zabicie)
 • po 10 pkt za CR, GR, Ocleera Rift, Lusca Awakening
 • 20 pkt za Abyssal Attack – max 3 x na tydz
 • po 15 pkt za Mistmerrow, Halcyona
 • max 5 pkt na dzień za quest w stolicy (oddanie materiałów)

Każdy gracz będzie mógł ocenić innego gracza, poprzez kliknięcie specjalnej ikonki „Lubię”, która to pojawi się na pasku postaci w oknie rajdu lub grupy. W danym okresie wyłaniania kandydatów (3 tygodnie), jednego kandydata można ocenić maksymalnie 10 razy. Oprócz tego maksymalna ilość reputacji (punkty Leadership), którą może zdobyć gracz w danym dniu nie może przekroczyć 70 punktów.

Archeage_hero-vote

Tak naprawdę zdobywanie Reputacji u swoich sojuszników będzie bardzo ważne, gdyż punkty te przekładają się na punkty Przywództwa potrzebne do zostania kandydatem na Bohatera.

W pierwszą środę każdego miesiąca, 20 graczy z największą liczbą punktów Przywództwa, zostanie umieszczonych na specjalnej liście wyborczej. Osoby te otrzymają informację o tym poprzez pocztę w grze i do północy danego dnia będą mieć możliwość wycofania swojej kandydatury.

Gdy rozpocznie się Tydzień Wyborów, wszyscy gracze powyżej poziomu 30 z co najmniej 50 punktami Przywództwa (Leadership), będą mieli szansę zagłosować na jednego kandydata z listy. Dziesięciu graczy, którzy otrzymają najwięcej głosów zostanie wybranych Bohaterami danej frakcji na kolejne 30 dni!

Jeśli chodzi o samą kampanię wyborcza i w jaki sposób zostanie ona przeprowadzona, to nie ma żadnych reguł. Kandydaci mogą podjąć wszelkie kroki, które uznają za niezbędne do zapewnienia sobie głosów. Mogą składać obietnice, jak to robią politycy, albo przekupić innych graczy po to by na nich glosowali.

Archeage_HaranyaFactionFortress_01

Bohaterowi wybrani przez frakcję stworzą 10-osobową Radę. Podzieleni oni także zostaną na cztery szczeble władzy, zależne od ilości otrzymanych głosów. Każdy Bohater z danego szczebla, otrzyma unikalną pelerynę, która daje dużą ilość staminy oraz wyjątkową moc:

 • Bohater Erenor to prawdziwy przywódca frakcji. Otrzyma on promiennie złotą pelerynę, która zmniejsza czas (cast time) oraz zwiększa szybkość (cast speed) rzucania zdolności dla wszystkich członków frakcji znajdujących się w promieniu 25 m.
 • Bohaterami Ayanad zostanie dwóch graczy. Otrzymają oni peleryny z ognistą czerwoną aurą, które zwiększają obrażenia zadawane przez zdolności dla wszystkich graczy z ich frakcji znajdujących się w promieniu 25 m.
 • Bohaterami Delphinad zostanie trzech graczy z kolejnego szczebla. Ich świecący niebieskie peleryny zwiększą prędkość poruszania dla wszystkich graczy z ich frakcji znajdujących się w promieniu 25 m.
 • Bohaterami Epherium zostanie kolejnych czterech graczy wybranych przez frakcję. Ich nieskazitelnie białe peleryny redukują ilość otrzymywanych obrażeń dla wszystkich graczy z ich frakcji znajdujących się w promieniu 25 m.

 

Archeage_heroe-plaszcz-piraci

Archeage_heroe-plaszcz-nuia

Archeage_heroe-plaszcz-haranya

Peleryny te znikają automatycznie po 30 dniach i kolejne wysyłane są do nowo wybranych Bohaterów.

Peleryny z unikalnymi zdolnościami to jednak nie wszystko.

Gracze, którzy zostali wybrani na Bohaterów mają możliwość ukończenia nowych dziennych questów od specjalnego Agenta znajdującego się w bazie ich frakcji. Quest ten nagrodzi Bohatera „Skoncentrowaną Mocą Bohatera„.

 • Baza Nuian znajduje się w Marian Hall, Marianpole.
 • Baza Haranya znajduje się w Austera’s Crafting District, Solis Headlands.
 • Baza Piratów znajduje się w Central Tower, Growlgate Isle.

Użycie przez Bohatera Skoncentrowanej Mocy, uruchomi losowe specjalne questy frakcyjne, które dostępne są przez okres jednego tygodnia.

Skoncentrowana Moc może zostać także użyta aby aktywować Mobilizację Frakcji (Mobilization Orders). W tym momencie wszystkie postacie powyżej poziomu 30 oraz posiadające pewną ilość punktów Przywódczych otrzymają wezwanie do walki. Zaakceptowanie tego zaproszenia automatycznie przeniesie graczy do lokacji, gdzie znajduje się Bohater i nagrodzi Medalem Wojownika (Warrior Medal).

Mobilizację Frakcji można aktywować tylko w miejscach, gdzie pojawią się specjalne banery Mobilizacyjne.

Jest to system, który może zostać wykorzystany aby przytłoczyć wroga liczebnością frakcji i zmienić los danej bitwy. O jednym trzeba tylko pamiętać – Mobilizacji Frakcji należy używać mądrze i z umiarem. Jeśli używana będzie wielokrotnie i z błahych powodów, to może się okazać, że nikt nie odpowie na wezwanie, gdy Bohater i jego sojusznicy będą potrzebowali wsparcia najbardziej.

Jedno powiem – oj będzie się działo…

Macie już opracowaną strategię na zostanie Bohaterem w swojej frakcji?

Poprzedni artykułBlack Desert wprowadza Wyścigi Konne
Następny artykułGorące piaski pustyni w Armored Warfare
4 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Joe Rachitynowy

ciekawe jak szybko zrobi się „farmienie” polubień 😀

Archax

WTS 10 „like” 1000g /w

ghornn

Sam pomysł bardzo dobry ale wykonanie jak zwykle w aa. nieprzemyślane.
Ciekawe czy dany gracz będzie widział, kto w tym momencie na niego głosuje , jeśli tak to będzie dopiero zabawnie…